Życie w Norwegii
Barnevernet nie ma wakacji
17

Barnevernet z Sandnes w Rogaland już od wielu lat dostaje sygnały dotyczące zaniedbań popełnianych przez rodziców zabierających dzieci na wakacje za granicę.
Wyróżnione ogłoszenia
WięcejOgłoszenia MojaNorwegia
Instytucja chce wprowadzić nowe procedury. Barnevernet prosi pracowników biur podróży aby raportowali jeśli cokolwiek ich zaniepokoi w zachowaniu rodzin przebywających na wakacjach.
– Dostajemy wiele powiadomień dotyczących zaniedbań rodzicielskich podczas letnich, zagranicznych urlopów. Jednak nie zawsze pracownicy kurortów są pewni czy powinni ingerować w sytuację. Chcemy wprowadzić przepisy, które mają jasno określić kiedy można wkroczyć i powiadomić odpowiednie służby – mówi dla gazety Stavanger Aftenblad, szef Barnevernet w Sandnes, Trygve Apeland.

foto: flickr.com/havenholidays
– Zamierzamy wysłać listy do poszczególnych biur podróży z prośbą o stworzenie odpowiednich wytycznych, które mają być stosowane, gdy dzieci są narażone na zaniedbania w kurortach, w których przebywają wraz ze swoimi rodzicami. Najważniejsze żeby nowe procedury były przestrzegane. Chętnie pomożemy biurom podróży w określeniu zasad i powodów kiedy należy się zwracać do Barnevernet – dodaje Apeland.
– Oczywiście pracownicy powinni najpierw zwrócić uwagę rodzicom. Już taka postawa może przyczynić się do poprawienia sytuacji. Jeśli to nie pomoże, należy złożyć skargę do biura podróży, które skontaktuje się z Barnevernet i podejmie odpowiednie kroki – wyjaśnia Apeland.

foto: public-domain-images.com
źródło: vg.no
źródło zdjęcia frontowego: fotolia - royalty free
Reklama
To może Cię zainteresować
03-07-2014 15:42
0
-1
Zgłoś
03-07-2014 09:57
1
0
Zgłoś
03-07-2014 01:53
2
0
Zgłoś
02-07-2014 21:39
0
0
Zgłoś
02-07-2014 21:38
1
0
Zgłoś
02-07-2014 21:31
0
0
Zgłoś