Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
15 739 koron mniej podatku płacą mieszkańcy najtańszej norweskiej gminy. Gdzie żyje się najdrożej? Życie w Norwegii
Redakcja 01 sierpnia 2016
08:00

15 739 koron mniej podatku płacą mieszkańcy najtańszej norweskiej gminy. Gdzie żyje się najdrożej?

1
Skomentuj
Już czwarty raz z kolei gmina Gjemnes okazuje się być tą, w której żyje się najdrożej. Łączna suma opłat wynosi tam 21 tys. koron. Za to mieszkańcy gminy Sola zapłacą raptem 5 629 koron. wikimedia.org - Halvard - Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported
Różnice w wysokości podatków między norweskimi gminami podatkach sięgają nawet 15 tys. koron, wynika z danych Centralnego Biura Statystycznego (SSB). Już czwarty raz z kolei gmina Gjemnes okazuje się być tą, w której żyje się najdrożej. Łączna suma opłat wynosi tam 21 tys. koron. Za to mieszkańcy gminy Sola zapłacą raptem 5 629 koron.
15 739 koron – tyle wynosi różnica w wysokości podatków między najtańszą i najdroższą do życia gminą w Norwegii. Tą, w której żyje się najdrożej, po raz czwarty została gmina Gjemnes. Najtaniej zaś jest w Sola, pokazują badania firmy Norsk Familieøkonomi.

Norsk Familieøkonomi to norweska firma zajmujca się doradztwem w zakresie działalności banków, towarzystw ubezpieczeniowych oraz deweloperów mieszkaniowych. Jej pracownicy zebrali i zanalizowali dane z norweskiego Centralnego Biura Statystycznego (SSB) dotyczą wysokości podatków w norweskich gminach. Najbardziej zaskakującą informacją, którą można wyciągnąć z raportu firmy , była niewątpliwie różnica pomiędzy opłatami w gminach Sola i Gjemnes. Mieszkańcy tej pierwszej płacą łącznie 5629 koron podatku. Z kolei ci drudzy muszą zapłacić 21008 koron.

Najdroższe gminy do życia w Norwegii

Najtańsze gminy do życia w Norwegii

Reklama

W większych miastach jest taniej

Dużym zaskoczeniem jest to, że w większych miastach podatki nie są aż tak wysokie. Stolica Norwegii zajmuje 29 miejsce, Stavanger uplasowało się na 51, a Bergen na 68 miejscu na liście najtańszych gmin.

– Pomimo tego, że zauważyliśmy duże zmiany na liście gmin to jej pierwsze i ostatnie pozycje są od 4 lat niezmienne. Gmina Sola jest na samej górze, co czyni ją najtańszą gminą, jeśli chodzi o wysokość podatków, podczas gdy Gjemnes plasuje się na samym dole listy – mówi Reid Krohn-Pettersen główny ekonomista firmy Norsk Familieøkonomi.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
sylwester11
sylwester11 09-09-2016 15:57

Ciekawe na ktorym miejscu jest Dombås w Dovre Komune

2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
6 rzeczy, które musisz wiedzieć o Gjeldsregisteret

6 rzeczy, które musisz wiedzieć o Gjeldsregisteret

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas