Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

  • Oslo, Oslo, Norwegia
  • Bergen, Vestland, Norwegia
  • Jessheim, Akershus, Norwegia
  • Stavanger, Rogaland, Norwegia
  • Kristiansand, Agder, Norwegia
  • Ålesund, Møre og Romsdal, Norwegia
  • Trondheim, Trøndelag, Norwegia
  • Brønnøysund, Nordland, Norwegia
  • Mo i Rana, Nordland, Norwegia
  • Bodø, Nordland, Norwegia
  • Sandnes, Rogaland, Norwegia
  • Fredrikstad, Østfold, Norwegia
  • Drammen, Buskerud, Norwegia

1 NOK

 Szwajcarzy i Norwegowie najbogatsi na świecie


Foto: MN/Archiwum Krzysztof Borowiak
Według najnowszego raportu „Global Wealth" przygotowanego przez drugi pod względem wielkości bank Szwajcarii - Credit Suisse, Szwajcarzy i Norwegowie znaleźli się na liście najbogatszych na świecie.

Tuż za nimi znaleźli się mieszkańcy Australii, Singapuru i Francji. W 2010 roku majątek per capita (osób dorosłych) wynosił tam odpowiednio: 372 tys. dol., 326 tys. dol., 320 tys. dol., 255,5 tys. dol. oraz 255,1 tys. dol. Nieco dalej wycenieni na 236 tys. dol.zostali Amerykanie.

W raporcie banku napisano, że Polacy w ciągu ostatnich 10 lat potroili swój majątek i należą do najszybciej bogacących się narodów. Średnia zawarość naszego portfela wyniosła 28,6 tys. dolarów.

W ostatnich pięciu latach najbardziej wzbogaciły się gospodarstwa domowe w Chinach. Dziś ten kraj zajmuje trzecie miejsce najbardziej rozwiniętych gospodarek świata po USA i Japonii.

Credit Suisse w swoim badaniu zdefiniował go jako wartość aktywów finansowych plus dóbr materialnych (przede wszystkim nieruchomości) każdego z 4,4 mld. dorosłych mieszkańców ziemi.

MN/Przegląd prasy

Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok