Zdrowie

Pielęgniarki na Segwayach patrolują miasto. W Bergen ruszył nowy projekt

Maja Zych

27 czerwca 2018 12:08

Udostępnij
na Facebooku
1

Segwaye coraz częściej używane są także przez policjantów i stróżów w miejscach, w których nie wolno wjeżdżać samochodami. By toooooool [1] [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

W Bergen ruszył trzyletni projekt, który ma zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców miasta. Ulice patrolować będą pielęgniarki, które udzielą podstawowej pomocy medycznej wszystkim potrzebującym. Przechodniów widok sióstr może jednak zadziwić – nie będą się bowiem przemieszczać na piechotę, ale… na Segwayach.
Inicjatywa skierowana jest w szczególności do osób uzależnionych, które nie potrafią odpowiednio zadbać o własne zdrowie. Oprócz Segwayów pielęgniarki będą miały do dyspozycji także samochód osobowy i przybory medyczne.
Reklama

Armia Zbawienia (nor. Frelsesarmeen) – protestanckie wyznanie, którego głównym założeniem jest niesienie pomocy charytatywnej. W Norwegii Armia Zbawienia stoi m.in. za siecią sklepów z używanymi rzeczami Fretex, która ma pomóc osobom z problemami w znalezieniu i utrzymaniu pracy.

Patrol rodem z przyszłości

Pielęgniarki na Segwayach, czyli dwukołowych elektrycznych pojazdach, to pomysł, który powstał z inicjatywy Armii Zbawienia. Wyposażone w podstawowe przybory medyczne mają oferować pomoc osobom, które napotkają na swojej drodze. Celem jest zwiększenie dostępności opieki zdrowotnej dla osób z problemami, które często są bezdomne lub nie mają środków i chęci, aby o siebie zadbać. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że pielęgniarki będą pracować także poza godzinami otwarcia innych punktów medycznych.

Kolejna ważna inicjatywa

Podobny projekt realizowany jest już w Oslo, jednak to pierwszy raz, kiedy Armia Zbawienia angażuje się w tego typu inicjatywę. Pomysłodawczyni całego przedsięwzięcia Ruth Marie Donovan uważa, ze jest to świetne zwieńczenie ponad stuletniej pracy organizacji, która bardzo aktywnie zajmuje się pomocą socjalną. Chcą, żeby patrole pielęgniarek były swego rodzaju uzupełnieniem wsparcia, które do tej pory oferowane było potrzebującym w Bergen.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Greg OPEKA

27-06-2018 22:36

A gdzie w tym zdrowie???. Czy nie lepiej dać rower, aby spalić kilka kalori i polepszyć krążenie.....

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram