Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2019: norweskie finały 27 edycji WOŚP już w weekend [ROZKŁAD JAZDY] Wydarzenia
Hanna Jelec 10 stycznia 2019
13:46

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2019: norweskie finały 27 edycji WOŚP już w weekend [ROZKŁAD JAZDY]

Skomentuj
W tym roku WOŚP gra na rzecz „dzieci małych i bez focha”, zbierając pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. WOŚP Oslo/ materiały prasowe
To już 27 raz, gdy w Polsce i na świecie odbywa się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze z kraju fiordów zorganizowali aż dwa dni pełne wydarzeń: licytacje, koncerty, pokazy i warsztaty – a wszystko po to, by zebrać jak najwięcej „dla dzieci małych i bez focha”. Przedstawiamy skrótowy plan działania podczas WOŚP-u w Norwegii.
Mieszkańcy Norwegii mogą pomóc podwójnie: 27 Finał WOŚP będzie miał miejsce 12 i 13 stycznia. „Dla dzieci małych i bez focha” zagrają w tym roku m.in. Stavanger (Sandnes), Trondheim, Haugesund, Oslo i Bergen. Poniżej przedstawiamy skrót programów wydarzeń i mapki ułatwiające dojazd.
Reklama

WOŚP-owa sobota w Stavanger-Sandnes i Haugesund

12 stycznia sztab WOŚP ze Stavamger zagra w Sandnes. Wydarzenie rozpocznie się w Fredheim Arena o godz. 13. Na uczestników finału czeka moc atrakcji: koncerty, pokazy i warsztaty oraz animacje dla dzieci. Na scenie zobaczymy m.in. Nadię Nweke, Maję Kryj, zespół Kagp Crew oraz Frytta. Oprócz tego przygotowano pokaz trampolinowy i pokazy taneczne: m.in. taniec serbski oraz taniec indyjski. O godz. 21 wystąpi Kasia Kowalska. Pomiędzy koncertami i pokazami odbędą się licytacje z cennymi nagrodami. O 22:30, na zakończenie finału, przewidziano znane wszystkim WOŚP-owcom światełko do nieba połączone z pokazem ognia i bębnami w wykonaniu Karima.

Szczegóły znajdują się na Facebooku sztabu.
Do sobotniego WOŚP-u dołącza w tym roku także Haugesund. Finał rozpocznie się o godz. 14 w Vardafjellhallen. Na scenie wystąpią artyści zarówno z Polski, jak i z Norwegii – koncert dadzą m.in. gwiazdy The Voice of Poland. Organizatorzy zaplanowali także liczne pokazy, w tym pokaz iluzjonisty, karateków, tancerzy zumby oraz pokaz ulicznej piłki nożnej. Dla dzieci zostanie wydzielona specjalna strefa zabaw, nie zabraknie też polskiego jedzenia. Podczas wydarzenia będzie można licytować przedmioty na aukcji charytatywnej. Finał potrwa do 20:30.

Więcej informacji znajduje się na Facebooku sztabu.

Niedzielny finał w Trondheim, Bergen i Oslo

13 stycznia 27 Finał WOŚP odbędzie się w trzech innych norweskich miastach: Trondheim, Bergen i Oslo.

Trondheim, które organizuje finał po raz drugi w historii, zapowiada moc atrakcji. Organizatorzy zapraszają chętnych na plażę nad jeziorem Lian (w pobliżu restauracji, przy końcowym przystanku tramwaju). Na uczestników czeka ognisko w przyjaznej atmosferze i kubek ciepłego napoju. Nie zabraknie rozrywek dla najmłodszych – przewidziano m.in. zimowe zabawy i animacje-niespodzianki. Wydarzenie potrwa do godz. 16.

O szczegółach przeczytacie na Facebooku sztabu.
Sztab z Bergen organizuje niedzielny finał o godz. 12 w Nordahl Grieg videregående skole w Rådal. Wydarzenie uświetnią koncerty i pokazy taneczne. Nie zabraknie polskiego jedzenia, loterii fantowych, a także zawodów i konkursów – w programie przewidziano m.in. turniej piłkarski, mecz siatkówki i mini kurs tańca dla najmłodszych. Większość licytacji odbywa się w tym roku online, dlatego warto zajrzeć na profil sztabu na Facebooku. Koniec finału ok. godz. 18 uświetni tradycyjne WOŚP-owe światełko do nieba.

Więcej informacji znajdziecie na Facebooku sztabu.
Mieszkańcy Oslo będą mogli wziąć udział w finale zorganizowanym w Misjonssalen Oslo. Wydarzenie rozpocznie się o 15:30. W programie przewidziano wiele atrakcji: pokazy, koncerty, warsztaty i ciekawe animacje dla najmłodszych – m.in. malowanie twarzy i zabawy z animatorami. Podczas finału wystąpią znani Polonii artyści: o godz. 17:30 Gosia Andrzejewicz, a o 19:15 Liber. O godz. 20:00 – tradycyjnie – obędzie się zamykające finał światełko do nieba.

Szczegóły znajdują się na Facebooku sztabu.
Pamiętajcie, że wolontariusze będą także w wielu innych miejscach – m.in. w punkcie przy Ambasadzie RP i Polonijnej Szkole Sobotniej. Sprawdźcie na Facebooku, czy konkretne sztaby współpracują z placówkami w innych miastach i wypatrujcie tam WOŚP-owych puszek. „Pokażmy światu, że pomaganie jest dziecinnie proste” – zachęcają organizatorzy.

O przebiegu 27 Finału WOŚP będziemy informować na bieżąco już jutro. A jeśli wybieracie się osobiście na któreś z wymienionych wydarzeń, koniecznie przyślijcie nam swoje zdjęcia!
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas