Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Tu z pewnością poczujecie atmosferę Świąt: przegląd koncertów kolęd Wydarzenia
Łukasz Chamera 07 grudnia 2018
00:00

Tu z pewnością poczujecie atmosferę Świąt: przegląd koncertów kolęd

Skomentuj
Grudzień będzie wypełniony świątecznymi koncertami fotolia.pl - royalty free
W grudniu w Norwegii nie zabraknie wydarzeń dla entuzjastów świątecznych przebojów.
Reklama

Koncerty kolęd, folk rock, świąteczne hity

Tercet tenorów Nordic Tenors jest obecnie w trasie po Norwegii, wykonując świąteczne przeboje na trzy głosy. Grupa w składzie Jan-Tore Saltnes, Sveinung Hølmebakk i Roald Haarr zapewni wspaniały i magiczny koncert, wprowadzając słuchaczy w przedświąteczny nastrój. Trasa tenorów potrwa do 22 grudnia.
Przebój grupy !Wham to tylko jeden z wielu utworów, jakie wykonają tenorzy youtube.com / Clark Battwingen
Świąteczną atmosferę zapewni także muzyka grupy Hekla Stålstrenga. Zespół jest właśnie w trasie po Norwegii, a w ich repertuarze znajdują się zarówno dobrze znane świąteczne przeboje, jak i mniej popularne utwory. Wszystko to w typowym dla grupy wykonaniu folk rockowym. Ostatni koncert zespołu odbędzie się 19 grudnia.
Hekla Stålstrenga zapewni świąteczny klimat, dzięki swojej muzyce youtube.com / NorgesPromo
W Norwegii trwa także Julestemning, czyli seria koncertów pełnych świątecznej magii. Występy utalentowanego kwartetu muzycznego składają się zarówno ze spokojnych ballad, jak i pełnych humoru i pozytywnej energii piosenek. Koncerty potrwają do 21 grudnia.
Swoją interpretacje kolęd zaprezentuje także Oslo Gospel Choir, który również koncertuje teraz po kraju fiordów. Zespół z Oslo z pewnością wprowadzi słuchaczy w świąteczny nastrój. Ostatni świąteczny występ chóru odbędzie się 22 grudnia.
Świąteczne piosenki w niezwykłym wykonaniu chóru z Oslo youtube.com / Phil Starnes
W bożonarodzeniową trasę wyruszy także jedna z największych norweskich wokalistek — Maria Mena. W trakcie trwania tej specjalnej trasy artystka wykona świąteczne utwory, a także kilka swoich przebojów. Nie zabraknie także jej świątecznego hitu pt. Home for Christmas. Artystka ostatni swój koncert zagra 14 grudnia.
Artystka wykona swoją słynną piosenkę świąteczną youtube.com / NRK P3

Seans z muzyką na żywo, interpretacje świątecznych klasyków

Ciekawą alternatywą może być seans kultowego Love Actually z muzyką graną na żywo przez Stavanger Symphony Orchestra. Film zostanie wyświetlony dwukrotnie — 7 i 8 grudnia.
Love Actually - Official Trailer youtube.com / Love Actually CHANNEL
Na muzyczną podróż wyrusza także SiLyA. Razem ze swoją grupą, przemianowaną z tej okazji na The Bad Santas, pojawi się w kilku miastach w Norwegii. Podczas występów z pewnością nie zabraknie świątecznych aspektów w tym świeżo wydanego przez artystkę coveru utworu A Marshmallow World. Świąteczna minitrasa koncertowa potrwa od 11 do 21 grudnia.
Ciekawym wykonaniem świątecznych utworów będzie występ Våland Skolekorps – grupy składającej się z młodzieży od 10 do 19 lat. Złożony z 23 muzyków zespół zaprezentuje świąteczne klasyki w swojej własnej interpretacji już 19 grudnia w Stavanger.

To tylko część świątecznych atrakcji w Norwegii. Po pełną listę zapraszamy do naszego działu wydarzeń.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas