kr

Kredyt bankowy w Norwegii

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

2

 
 
16 marca w Norwegii wychodzi książka o Polakach w Norwegii o tytule „De er kommet for å bli POLAKK Hvordan vil det gå?”. Rozbudowany reportaż ma rzucić nowe światło na największą grupę imigrantów w Norwegii.

Reportaż składa się z wielu wywiadów przeprowadzonych z Polakami w różnym wieku, wykonującymi różne zawody, mieszkającymi w Norwegii i w Polsce. Dzięki temu udaje się pokazać, jak zróżnicowaną wewnętrznie grupą są Polacy.

Autorami reportażu są Kristian Meisingset, Aleksandra Anna Kawecka oraz Elżbieta Czapka. Kristian Meisignet jest redaktorem wydawnictwa Frekk Forlag i wspólnie z Aleksandrą Kawecką, tłumaczem języka norweskiego, opracowali „norweską część” pracy. Wywiadami w Polsce zajęła się socjolog Katolickiego Uniwersytetu w Lublinie Elżbieta Czapka.

MN
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Grzegorz C.

17-03-2011 11:28

Witam,
Samo wydawnictwo i autorzy podają, że jest to reportaż, więc nie wiem skąd wniosek, że jest to badanie? Zresztą jakie badanie? Społeczne? Na jakiej podstawie stwierdzasz, że było przeprowadzone badanie? Książka powstała na podstawie rozmów z mniej lub bardziej przypadkowymi ludźmi i nie można stwierdzić, że jest ona w jakimkolwiek stopniu pracą naukową. Jeśli natomiast chodzi o rzetelność to pamiętajmy, że "nie" z czasownikami piszemy oddzielnie. Jeszcze jedno - tłumacze, o których mowa w Twoim komentarzu, sami byli twórcami pytań i wywiadów oraz stworzenie reportażu było również ich pomysłem. Dodatkowo wspomnę o tym, że nie ma polskiej wersji książki.
Pozdro

Andrzej B.............

16-03-2011 08:49

to nie reportaz tylko badania przeprowadzone w tym kraju. - niewiem jak wersja Norweska ale w Polskiej niema nic milego. Polecam . Jeszcze jedno tlumacze to nie autorzy !!! - kto potrafi tak nierzetelnie podawac informacje - kto to wypisuje - MN ?

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram