Wydarzenia

Polacy w Norwegii znowu się spisali: w biegu charytatywnym udało im się zebrać 25 000 koron

Love Dance Help, Monika Pianowska

17 października 2020 08:00

Udostępnij
na Facebooku

Wpisowe za udział w imprezie przekazano do zbiórki na rzecz 11-letniej Wiktorii. Love Dance Help

11 października nad Østensjøvannet odbył się bieg charytatywny na rzecz chorej Wiktorii ze Skierniewic. W wydarzeniu zorganizowanym przez stowarzyszenie Love Dance Help wzięli udział reprezentanci Polonii zarówno z Oslo i okolic, jak i nawet z Arendal.
W zawodach pobiegło łącznie 75 osób, których wpłaty przekazano na leczenie ich 11-letniej rodaczki, zmagającej się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Dzięki wpisowym biegaczy udało się zebrać prawie 25 000 koron, a te zasiliły zakończoną sukcesem zbiórkę na rzecz Wiktorii. Każdy uczestnik imprezy otrzymał pamiątkowy medal, a do 10 osób, które przekazały najwyższe wpisowe, powędrowały czerwone biegowe koszulki z motywem serca od Love Dance Help.
Zobaczcie w galerii, jak bawili się uczestnicy biegu charytatywnego nad Østensjøvannet:
Wato dodać, że organizatorom udało się uzyskać zgodę na przeprowadzenie zawodów od Norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego (Folkehelseinstituttet) i bieg odbył się zgodnie z obowiązującymi wytycznymi oraz zachowaniem środków ostrożności w związku z epidemią koronawirusa. Pozostaje czekać, aż możliwe stanie się przeprowadzenie kolejnych tego typu wydarzeń, do udziału w których już teraz zachęcamy.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram