Wydarzenia

Norwescy reprezentanci kultowej wytwórni na koncertach w Polsce i nad fiordami: Jaga Jazzist ogłaszają ekskluzywną trasę

Monika Pianowska

15 września 2020 18:00

Udostępnij
na Facebooku

Zespół powstał w 1994 roku z inicjatywy dwóch braci. Jaga Jazzist/ fot. Anthony P. Huus/ materiały prasowe

Grają już od przeszło 25 lat, mają na koncie siedem studyjnych albumów, ale wciąż poszukują nowych brzmień i występują na żywo ze świeżym materiałem. I chociaż – jak praktycznie wszystkim zespołom na świecie – pandemia pokrzyżowała im koncertowe plany, Norwegowie wracają jesienią na scenę.
Jaga Jazzist, bo o nich mowa, ogłosili właśnie ekskluzywną trasę po kraju fiordów. W ich harmonogramie nie zabraknie również polskiego akcentu. Sprawdźcie daty poniżej!
Norwegowie zagrają jesienią w kilku klubach w rodzinnym kraju.

Norwegowie zagrają jesienią w kilku klubach w rodzinnym kraju. Jaga Jazzist/materiały prasowe

Wracają po przerwie

Ich muzyka to mieszanka jazzu, post-rocka, elektroniki i funku, nie stronią od eksperymentów i tworzyli pod skrzydłami takich gigantów jak Ninja Tune. Ostatni krążek, Pyramid, nagrany w niezależnej wytwórni Flying Lotusa, ujrzał światło dzienne w sierpniu tego roku i właśnie pochodzące z niego utwory członkowie Jaga Jazzist będą promować podczas nadchodzących koncertów.
Norwegowie pojawią się w kilku miastach nad fiordami, a ponadto w harmonogramie europejskiej trasy uwzględnili Polskę. Zagrają już 23 października w warszawskim klubie Niebo.

Norweska trasa koncertowa Jaga Jazzist:

9.10 – Trondheim (Byscenen)
10.10 – Ålesund (Terminalen)
15.10 – Hamar (Festiviteten)
16.10 – Tønsberg (Støperiet)
17.10 – Kristiansand (Kick)
30.10 – Bergen (USF Verftet)
31.10 – Oslo (podwójnie, Rockefeller)
Jaga Jazzist - 'Apex' (Official Video)
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram