Zaskakująca oferta Pożyczki z Norwegii Nawet 500 000 NOK Effektiv rente: 14,15%, 100 000kr over 5 år, kost 37 120kr, total kost 137 120kr Poznaj ofertę
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Największe muzyczne gwiazdy, święto jedzenia i piwa czy spektakl w górskiej scenerii? Na te letnie festiwale warto się wybrać Wydarzenia
Łukasz Chamera 19 lipca 2019
11:49

Największe muzyczne gwiazdy, święto jedzenia i piwa czy spektakl w górskiej scenerii? Na te letnie festiwale warto się wybrać

Skomentuj
W nadchodzących miesiącach nie zabraknie ciekawych festiwali. fotolia - royalty free
Rozpoczął się czas letnich festiwali – do kraju fiordów zjadą artyści z całego świata, ale i miłośnicy norweskiej muzyki nie powinni być rozczarowani. Znajdzie się coś zarówno dla fanów jazzu, jak i rocka, popu i hip-hopu.
Wakacyjne imprezy to jednak nie tylko wydarzenia muzyczne, lecz także filmowe, teatralne i kulinarne. Sprawdźcie, na jakie festiwale warto się wybrać w Norwegii w lipcu, sierpniu i we wrześniu.

Lipiec

Końcówka lipca będzie prawdziwym kulinarnym świętem. W Stavanger 24 lipca rozpocznie się bowiem kolejna edycja największego norweskiego festiwalu jedzenia – Gladmat. Na smakoszy czekać będzie ponad 100 stoisk z najróżniejszymi przysmakami.
Na koniec lipca w Beitostølen odbędzie się festiwal Trollrock. Na rozpoczynającej się 25 lipca imprezie wystąpi między innymi Dagny, Eva Weel Skram czy Erlen Ropstad.
Reklama
Osoby przebywające akurat w Polsce może zainteresować festiwal filmów skandynawskich, który rozpocznie się 25 lipca w Darłowie i potrwa cztery kolejne dni. W programie znajdą się zarówno ambitne filmy, jak i produkcje przeznaczone dla młodszych widzów. Przewidziano także kilka pokazów przedpremierowych.

Sierpień

Sierpień należeć będzie do organizowanego w Åndalsnes festiwalu Raumarock. Na rozpoczynającej się 1 sierpnia imprezie pojawią się tacy artyści jak Hellbillies czy Airbourne.
Rozpoczynający się 2 sierpnia Peer Gynt festival powinien zainteresować miłośników sztuki teatralnej. Oprócz warsztatów rozwojowych każdy dzień festiwalu zakończy wystawienie spektaklu Peer Gynt w malowniczej górskiej scenerii.
Niezwykły przekrój muzyczny zapewni organizowany 7 sierpnia w Oslo festiwal Øyafestivalen. Podczas jego trwania uczestnicy będą mogli posłuchać występu grupy The Cure czy muzyka elektronicznego Jamesa Blake’a.
Kultowa grupa The Cure zagra na Øyafestivalen
Kultowa grupa The Cure zagra na Øyafestivalen flickr.com - May F. - CC BY 2.0
Miłośnicy cosplay’u i popkultury powinni 10 sierpnia udać się na Torucon. Tym razem tematyką imprezy będzie tajemnica, więc na pewno znajdzie się coś dla entuzjastów Stranger Things czy X-Files.
Osoby angażujące się w życie społeczne może zainteresować Arendalsuka rozpoczynający się 12 sierpnia. Nie zabraknie spotkań z politykami, warsztatów, a także ciekawych debat społecznych.
Muzyczne święto odbędzie się 15 sierpnia w postaci festiwalu Pstereo. Na organizowany w Trondheim festiwal przyjedzie 34 artystów z całego świata, a wśród tych ważniejszych warto wymienić występy walijskiej formacji Underworld, szwedzkiego zespołu The Hives czy angielskiej grupy Bloc Party.
Alternatywą może być organizowany 16 sierpnia w Ålesund Jugendfest, na którym zagra między innymi Ellie Goulding.

Brytyjska wokalistka pojawi się także na Parkenfestivalen, który rozpocznie się 16 sierpnia. Oprócz niej zagrają m.in. Madrugada, Sigrid i Kvelertak.
Ellie Goulding, Juice WRLD - Hate Me youtube.com / Ellie Goulding, Juice WRLD - Hate Me
Końcówka sierpnia wygląda interesująco w Drammen. To tam 22 sierpnia odbędzie się Elvefestivalen, na którym pojawi się między innymi reprezentant Szwecji na Eurowizji – Benjamin Ingrosso.
30-stego sierpnia rozpocznie się kulinarne święto w Bergen. Odbędą się festiwal jedzenia Matfestival , a także festiwal piwa Ølfestival. Na odwiedzających czekać będą najlepsze potrawy z zachodniego wybrzeża Norwegii, dania regionalne, a także 400 różnych piw gotowych do degustacji. Nie obędzie się także bez kursów prowadzonych przez kucharzy.

Wrzesień

W Bergen 13 sierpnia rozpocznie się Raptus '19. Miłośnicy i kolekcjonerzy komiksów spotkają się po raz kolejny, by handlować zarówno starszymi, jak i najnowszymi egzemplarzami. Nie zabraknie spotkań z autorami, a także cospley’erów.
Do Oslo 14 sierpnia powinni udać się wszyscy fani Pokemonów. Podczas Pokemon Conu będzie okazja do zagrania w gry wideo z Pokemonami i wymiany kieszonkowymi stworkami z innymi pasjonatami japońskiego fenomenu. Nie zabraknie graczy i kolekcjonerów karcianki Pokemon, a także seansów filmów pełnometrażowych.
We wrześniu warto zainteresować się też Vill Vill Vest w Bergen. Organizowany 26 września festiwal skupia się na serii koncertów mniej znanych artystów, którzy próbują przebić się do większego muzycznego świata. To świetna okazja, by posłuchać przyszłych gwiazd i poznać nietuzinkową i mało komu znaną muzykę. Nie zabraknie także warsztatów dla muzyków, oraz osób, które chcą poznać działanie branży muzycznej „od kuchni”.
W Hamar 27 września rozpocznie się święto miłośników piwa. Oktoberfest Hamar to 20 namiotów, w których serwowane będą różne rodzaje złocistego trunku.

W najbliższych miesiącach w Norwegii nie zabraknie ciekawych aktywności. Po pełną listę nadchodzących wydarzeń zapraszamy do naszego działu wydarzeń.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas