Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
1
Liga Światowa – sukces polskich siatkarzy

 
Bartosz Kurek, najlepszy polski
siatkarz w trunieju,
Foto: wikipedia

W weekend w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu rozgrywane były tegoroczne finały Ligii Światowej. Choć znalazło się wielu sceptyków, to naszym reprezentantom nie tylko udało się wyjść z grupy, lecz dzięki świetnemu spotkaniu i wygranej 3:0 z Argentyną zająć trzecie miejsce. Wygrali Rosjanie.

Jest to pierwsze miejsce Polaków na podium na tego typu imprezie.

W piątek 8. sierpnia nasza reprezentacja stoczyła ciężki bój z drugą rezerwami Argentyny i z wynikiem 3:2 zapewniła sobie miejsce w półfinale. Tam przyszło naszym zmierzyć się z Rosjanami, którzy nie mieli większych problemów z pokonaniem naszych 3:1.

Jeszcze szybciej został rozstrzygnięty półfinał Argentyna - Brazylia, w którym Canarinhos wygrali 3:0.

We wczorajszym meczu o trzecie miejsce Polacy od razu uzyskali przewagę i pewnie zajęli trzecie miejsce w konkursie. Finał był o wiele bardziej dramatyczny, jednak ostatecznie wygrali Rosjanie pokonując Brazylię 3:2.


MN/ sport.pl


Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok