Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Do gwiazdki pozostało: Zamów s1 na święta! 2 4 Dni Wnioskuj
ERAS Festiwal Oslo 2010


Foto: Włodzimierz Kościelniak
MN / Studio Kvadrat Fotografane

W Sobotę 19 czerwca br. w Oslo, po raz kolejny odbył się wielokulturowy Festiwal Eras. Mimo deszczowej pogody w centrum miasta na placu Youngstorget, pojawiło się 29 organizacji miejszościowych w Norwegii, które zaprezentowały kulturę w różnych jej aspektach - poprzez tańce, śpiewy, folklor, wystawy i kuchnie regionalne.

Środowiska polonijne w Norwegii reprezentowali:
 


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - ERAS FESTIWAL - OSLO 2010

KLUB POLSKI W NORWEGII
" - zaprezentował rękodzieło Marzeny Sachmaty oraz wyśmienite polskie wypieki przygotowane przez Elżbietę Blus.

"KLUB ZDOBYWCÓW" - członkowie klubu stworzyli wystawę fotograficzną o Polakach żyjących w Norwegii.

"RADIO POLONIA OSLO" - zaprezentowało grafiki Moniki Sierant.

"Zespół WHITES & REDS"
- zagrał i zaśpiewał polskiego rocka.

"Karolina Rutowska" KARO" -
zaśpiewała i zagrała wspólnie z Włodzimierzem Kościelniakiem "Włodkiem" swoje piosenki autorskie, od jazzu, bossa novy, bluesa do muzyki etnicznej.


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - ERAS FESTIWAL - OSLO 2010Gościem specjalnym z Polski był Zespół Pieśni i Tańca „LASOWIACY" z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli". Młodzież polska zatańczyła do takich utworów ja "Lublin" czy "Rzeszów", prezentując tradycyjne polskie stroje ludowe zdobione kolorowymi koronkami.


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - ERAS FESTIWAL - OSLO 2010

Relacja z Festiwalu była bezpośrednio transmitowana od godz. 12.00 do 23 Radio Ameryki Łacińskiej - Latinamerica. Liderem projektu w tym roku była Polka - Prezez Klubu Polskiego w Norwegii Edith Stylo.

Wielokulturowy Festiwal „ERAS" ma na celu ukazanie różnic i podobieństw kulturowych wszystkich krajów biorących w nim udział. Prezentacje festiwalowe pozwolaja uświadomić sobie, że w przypadku tworzenia kultury granice się zacierają, wszyscy tworzymy jedność zamieszkując wspólnie „Królestwo Norwegii".

Wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób, przłączyli się do zorganizowania festiwalu ERAS "WIELKIE DZIĘKI" i do zobaczenia za rok.

Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok