wybory

Kto spotka się z Polonią?

Udostępnij
na Facebooku
38


Kampania wyborcza w Polsce nieoficjalnie ruszyła: kandydaci głównych partii krążą po kraju w pociągach i autobusach. Czy dojadą do Norwegii? Dowiedzieliśmy się, że na razie tylko jeden ma to w planach.


Kolej na Ewę

Obecna premier Ewa Kopacz najwyraźniej wzięła sobie do serca krytykę, że jej partia nie rusza się z Warszawy i w przedbiegach do wyborów postawiła na mobilność. Pod hasłem „Kolej na Ewę" premier Kopacz podróżuje po kraju pociągami, czyli tak jak zwyczajni Polacy, z którymi zamierza integrować się w przedziale.

Dotychczas pani premier spotkała się już m.in. z Robertem Biedroniem, z którym rozmawiała o kłopotach finansowych zarządzanego przez niego Słupska. Podczas wizyty na Pomorzu widziała się też z młodymi sportowcami i wzięła udział w targu śniadaniowym wraz z mieszkańcami Sopotu.

Nie pominęła także Śląska. W Katowicach ogłosiła swoją propozycję ratunkową dla regionu, który chce uczynić sercem przemysłowym Polski. Tu zaliczyła też pierwsze faux pas, nazywając Ślązaków "narodem", co niektórym skojarzyło się z „zakamuflowaną opcją niemiecką".

Kolej na Ewę
                            Źrdódło: PO

 

Szydłobus na polskich drogach

Z kolei kandydatka na premiera z ramienia Prawa i Sprawiedliwości pani Beata Szydło postawiła na cztery kółka. Po kraju porusza się tzw. Szydłobusem. Autobus opatrzony jej podobizną śmiga po polskich drogach pod hasłem „Spotkajmy się w drodze".

Dotychczas pani Szydło odwiedziła trzynaście miejsc. Podczas swoich wizyt w różnych częściach Polski poruszyła takie tematy jak górnictwo, przemysł oraz wrześniowe referendum, do którego chce dodać jeszcze kilka pytań, mi.in. pytania o wiek emerytalny, obowiązek szkolny dla 6-latków i prywatyzację lasów państwowych.

Przypominamy, że na razie zatwierdzono trzy pytania, które zostaną Polakom zadane 6 września: czy jesteś za JOW-ami, finansowaniem partii z budżetu i rozstrzyganiem kwestii prawa podatkowego na korzyść podatnika.

Szydłobus
                            Źródło: PiS

 

Kukiz do Norwegii?

Zapytaliśmy sztaby kandydatów, czy planują spotkania z Polonią. Na razie tylko obóz Pawła Kukiza zapowiedział, że ma zamiar zorganizować swojemu liderowi wycieczkę do Norwegii.

- Oczywiście pan Kukiz planuje odwiedzić Polaków na emigracji i rozmawiać z nimi na nurtujące ich tematy - powiedział pełnomocnik Kukiza ds. współpracy z Polonią, Grzegorz Zatorski - Nie znamy jeszcze dokładnych terminów, ale możemy zapewnić, że zorganizujemy spotkania w Wielkiej Brytanii, Norwegii i innych państwach skandynawskich - obiecał.

W pozostałych sztabach sytuacja zmienia się „dynamicznie", jak nam powiedziano, co nie wyklucza przyszłych zagranicznych podróży. 

- Sprawa pozostaje otwarta - poinformowano nas w biurze prasowym pani premier Kopacz.
- Na razie nie ma sprecyzowanych planów dotyczących spotkań pani Beaty Szydło z Polakami poza granicami kraju - dowiedzieliśmy się w
 sekretariacie wicemarszałka Senatu Stanisława Karczewskiego - Sprawy te będą rozważane prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Będziemy was o tym informować. 


zdjęcie: fotolia.pl - royalty free

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

to ty debilu jezdzis po wodce jak to przystalo na oficerac sb


zlodzieju i banderowcu
tylko gabriel anndrzej ananiow jest zlodziejem i bandzioirem
tak wyhowal syna na bandziora i zlodzieja

ukrainskie sciero

a ty habriel ananiow jeszcze tutaj ty juzz powinnes wypierdalac na Ukraine don stron rodzinnych
prezciezbtam masz kolegow takich jaj ty co morduja noworodki i dzieci i kobiety


a jak zobacza mezczyz to spierdalaaj


albo udaja ze to nie oni pisali po forym


dlamnie jestes -110 ciota i scierwopowiem ci to w ryj w Chorzowie
tylko podaj mi polski telefon

albo zalatwimy to po norwesku a odszkodowanie bedzie bialo

Remigrant napisał:
cysiek33 napisał:
Remigrant napisał:
nazwauzytkownikajuzistnie napisał:
...

wal sie zlodzieju i oszuscie banderowska swinio

Możesz napisać tu na forum, co tobie ukradłem i kiedy to było?

zlodziej gabriel andrzej ananiow sie pyta co ukradl ?????????????????????
to musi byuc leming albo ruski agent


kutasie norweska policja namioerzylya sie po IP oraz pon IMEI


CWANIACZKUJAK WIDZE ZLODZIEJA TO ZGLASZAMTYLKO MENTY moga t anazywac konfidentem widac ty i twuj stary bali siue konfidentow

cysiek33

19-07-2015 02:06

Remigrant napisał:
nazwauzytkownikajuzistnie napisał:
No dobrze Kukiz nie
W takim razie na kogo Ty będziesz głosował i dlaczego?

Pan Kukiz to nieudolny plagiator, swoich wielkich poprzedników.
P. Tymińskiego, a zwłaszcza p. Rewińskiego.
Tamci mieli chociaż zaplecze polityczne, oraz realne programy.
Kukiz nie miał niczego i nadal ma prawie zero.
To taki chwilowy przecinek w ciągłości potyczek, dwóch wiodących partii.
To również tak samo jak z p. Korwinem Mike do tej pory, we wszystkich dotychczasowych wyborach.
Nie chcę PIS i PO to głosuję na Korwina.
Tylko Korwin zawsze miał swój realny program, a Kukiz ma tylko "pijackie" beknięcia z przeszłości, gdy był na haju.wal sie zlodzieju i oszuscie banderowska swinio

Juziokrowa napisał:
Co do Ud urodzenia dumnego z przyrodzenia... Gdyby to byla osoba rozumna, zadal bym sobie pytanie, do jakiego to klamstwa nie chce sie przyznac... Natomiast tu tego nie uczynie, gdyz Dumny z Przyrodzenia tak dalece w kazdej dziedzinie na de mna i generalnie nad kazdym uzytkownikiem tego forum goruje, ze... to stanowczo nie moja liga.

Bzdura ! Jedyne czym goruje to jest glupota

jesli glupota nazywasz niekonsumowanie norweskiego bialka to gratuluje madrosci ,wracaj do madrych norwegow na norweskie forum co sie bedziesz zadawal z glupimi polakami

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram