Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Nie tylko EKUZ i OC. Ubezpieczenia podróżne pomogą uniknąć horrendalnych kosztów Ubezpieczenia i odszkodowania
Iga Jaruszewska 17 lipca 2017
08:00

Nie tylko EKUZ i OC. Ubezpieczenia podróżne pomogą uniknąć horrendalnych kosztów

Skomentuj
Pamiętaj o ubezpieczeniu podróżnym podczas wyjazdu na wakacje. Fot. fotolia - royalty free
Jest takie powiedzenie „przezorny zawsze ubezpieczony”. Warto o nim pamiętać zwłaszcza podczas wakacji. Dziś o tym, czym jest ubezpieczenie podróżne i jakie wydatki pokrywa.
Sezon wakacyjny w pełni, więc na wykupienie ubezpieczenia podróżnego (norw. reiseforsikring) najczęściej decydują się osoby, które planują wyjazd za granicę. Dzięki temu mogą być spokojne, że nawet jeśli poza krajem zdarzy im się nieszczęśliwy wypadek, to poniesione wydatki pokryje ubezpieczyciel.

W razie nieszczęśliwego wypadku

Ubezpieczenie podróżne zapewnia pokrycie kosztów poniesionych przez daną osobę w razie nieszczęśliwego wypadku i jego następstw. Obejmuje opiekę medyczną – ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia: pobyt w szpitalu, rehabilitację, wykup leków, wizyty lekarskie.

Co więcej, ubezpieczenie podróżne pokryje także koszty transportu – zarówno tego medycznego (np. z miejsca wypadku do szpitala), jak i zwrot kosztów podróży do kraju w terminie innym niż planowany, na przykład ze względu na operację czy chorobę.

Koszt ubezpieczenia podróżnego to około 1500 koron na rok dla rodziny, 1100 – dla osoby indywidualnej. Biorąc pod uwagę koszty leczenia za granicą, które często osiągają zaskakujące wysokości, cena tego typu ubezpieczenia jest relatywnie niska.

Unikniesz horrendalnych kosztów

Koszty leczenia w różnych krajach mogą się od siebie diametralnie różnić. Dzięki wykupionemu ubezpieczeniu podróżnemu można uniknąć olbrzymich wydatków.

Jak zauważa Stian Galusza, doradca ds. ubezpieczeń w Norwegii: kwoty, które trzeba zapłacić za pobyt w szpitalu np. w Stanach Zjednoczonych czy Tajlandii, są horrendalne. W Tajlandii koszty leczenia mogą wynieść w przeliczeniu 500 tys. koron, w USA – nawet milion.
Ten moduł wyświetla się tylko na wersji dla telefonów
Reklama

Nie musisz mieć auta

Wiele osób sądzi, że ubezpieczenia podróżnego nie można wykupić, jeśli nie posiada się auta. To mija się jednak z prawdą – tego typu ubezpieczenie można nabyć także, jeśli na wakacyjny wyjazd wybiera się inny środek transportu.

Należy także pamiętać, że jeśli podczas pobytu za granicą dojdzie do wypadku czy uszkodzenia auta, poniesione koszty pokrywa ubezpieczenie samochodu, a nie ubezpieczenie podróżne.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas