Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Mądry Polak po szkodzie Ubezpieczenia i odszkodowania

Mądry Polak po szkodzie

Skomentuj
Wakacyjna podróż bez ważnego ubezpieczenia może Cię drogo kosztować.Nie wystarczy być legalnie zatrudnionym w Norwegii - ubezpieczenie od pracodawcy nie pokryje kosztów związanych z wypadkiem lub nagłą chorobą w czasie urlopu. Ubezpieczyciele chętnie korzystają z naszej niechęci do czytania umów i wykorzystują pośpiech w załatwianiu przedurlopowych formalności. Każdy, kto wykupił wycieczkę za pośrednictwem biura podróży jest ubezpieczony w podstawowym zakresie (od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków), pozostali muszą ubezpieczyć się sami.

Zanim podpiszesz, sprawdź warunki ubezpieczenia


Każda umowa z ubezpieczycielem skonstruowana jest troche inaczej, dlatego nie kupuj ubezpieczenia podróżnego w ciemno - przed podpisaniem, przeczytaj dokładnie warunki umowy. Oto, co musisz sprawdzić w związku z ubezpieczeniem podróżnym, zanim wyjedziesz na wakacje:

Planowanie artów
flickr.com/JonRawlinson

·         Upewnij się co pokrywa, a czego nie pokrywa Twoje ubezpieczenie. Podstawowy zakres ubezpieczenia to koszty związane z nagłą chorobą, urazem lub śmiercią.

·         Sprawdź, czy ubezpieczyciel pokryje ewentualne koszty transportu do kraju w razie choroby lub śmierci Twojej lub członków najbliższej rodziny.

·         Upewnij się kogo obejmuje ubezpieczenie - czy dotyczy ono tylko Ciebie, a może pozostałych członków rodziny, np. partnera czy dzieci?

·         Sprawdź, czy w umowie są ewentualne ograniczenia wiekowe - często osoby powyżej 70 roku życia nie otrzymają pieniędzy w razie wypadku.

·         Sprawdź przez jaki okres okresie i w jakich krajach obowiązuje ubezpieczenie.


Ubezpieczenie podrożne obowiązuje nie tylko na zagranicznych wakacjach - działa właściwie od wyjścia z domu, nawet jeśli wypadek wydarzy się w drodzę po zakupy czy na spacerze.

Paszport
flickr.com/ChrisFlemming

Tego nie obejmuje ubezpieczenie


Pamiętaj, że ubezpieczenie podróżne nie obejmuje kosztów wizyty lekarskiej lub pobytu w szpitalu w związku z przewlekłymi chorobami, które zostały wcześniej rozpoznane (cukrzyca, nadciśnienie itp.). Nie otrzymasz zwrotu kosztów za opiękę prenatalną czy operację plastyczne. Jeśli planujesz uprawiać sporty ekstremalne, najprawdopodobniej będziesz musiał wykupić dodatkowe ubezpieczenie.


Utopiłeś telefon w morzu? Nie spodziewaj się zwrotu kosztów.

 

 

Podróż
pixabay.com

 

Wiele osób jest zdziwionych, że ubezpieczyciel nie chce ponieść niektórych kosztów związanych z wakacyjnym wyjazdem. Zła pogoda czy smartfony utopione w morskich falach to już standard wakacyjnych wyjazdów. Za podobne przygody nie otrzymamy ani grosza. Jeśli podróżujesz z bardzo drogim sprzętem (kamera, aparat fotograficzny itp.), pomyśl o dodatkowym ubezpieczeniu. Wiele polis turystycznych określa także maksymalną kwotę odszkodowania za zgubiony lub skradziony bagaż.

Źródła: dinside.no, klikk.no, zdjęcie frontowe: wikimedia.org - Usuario:Barcex - Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0


Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas