plumberpl

plumberpl (plumberpl)
 • Miejscowość
  w Polsce
  -
 • Miejscowość
  w Norwegii
  -
 • Znajomi 0
 • Odsłony profilu 1389
 • Posty 2
0
plumberpl - dodał(a) post do tematu
04-03-2022 15:48

Praca w NO jako kaletnik/rymarz lub inny chodliwy zawód ?

Witam. Planuję pracę w NO w przyszłym roku, uczę się języka norweskiego. Jestem w takiej sytuacji, że teraz mogę podjąć szkolenie/kurs w Polski urzędzie pracy. I teraz pytanie czy w No bardziej poszukiwani są kierowcy ciężarówek czy np. operator koparko-ładowarki ewentualnie inny zawód proponujecie ? Pracowałem jako ślusarz ponad 2 lata ale nie chcę do tego wracać, nabawiłem się pewnych problemów zdrowotnych z których powoli wychodzę, pracowałem jako terapeuta zajęciowy i przy hipoterapii. Z zawodu jestem kaletnikiem i to praktykuję parę lat i docelowo chciałbym robić, uczę się na rymarza, ale wątpię by tak z marszu ktoś mnie zatrudni jako kaletnik/rymarz ewentualnie tapicer.
Temat poruszany na fb, ale chyba już znikł, dlatego tutaj go zamieszczam. Proszę o odpowiedź, poradę

Mariot
06-03-2022 18:52

A kto tu biadoli ? Forum jest do dyskusji, nieprawda ?. Widzę że nie jednego węża jadowitego tu mamy, dziękuję za \"pomoc\".

Mariot
06-03-2022 17:49

Widzę na oboje oczu. Brak widzenia obuocznego cechuje się czymś innym, o dziwo bardzo powoli z tego wychodzę, ale wg. testów w okulisty nie mam go (chociaż pewne testy już wyłapuję) jest w zasadzie do połowy listopada 2018 roku był wymogiem np. do pracy pow. 3m jak i na maszyny typu walec drogowy, koparka.

Praca za najniższą w NO ? Czemu nie, pod warunkiem że pracodawca będzie odprowadzał wszelkie składki, nie będzie szachraił i wczasy pod gruszą też będą to nie widzę problemu

Zobacz więcej komentarzy
plumberpl - dodał(a) post do tematu
17-04-2020 07:40

Potrzebna porada od hydraulika/ wizyta hydraulika.

Dzień Dobry,
Kilka dni temu zamówiłam hydraulika do podłączenia kranu w kuchni i zmywarki. Pan podłączył wszystko i wychodząc powiedział, że jeszcze będzie musiał przyjść podłączyć \"lekkasjesikring\" pytałam sąsiadów czy mają coś takiego i nikt czegoś takiego nie posiada. W związku z czym wysłałam wiadomość do hydraulika, że nie potrzebuję tego i proszę o fakturę. Dostałam odpowiedź, że nie potwierdzi mi wykonanej pracy bez tego montażu i teraz nie wiem co mam robić, jakieś rady? I druga sprawa gdy wychodził pytałam się o zapłatę ile to godzin będzie. Bo przyjechał do mnie o 8:00 na 3 min zrobił zdjęcia i pojechał po części i nie było go ponad 2 h, nie wiem co robił tak długo. Z pracą uwinął się w 2 h i powiedział, że był od 8 do 12 plus jeszcze doliczy 30 min na dojazd do domu. Czy to uczciwe, że oprócz tego, że zapłacę za pracę będę musiała zapłacić za dojazd do domu i wyjazd 2 h po części? Czy nie powinien mieć takich podstawowych części ze sobą? Proszę o pomoc, bo nie chcę się kłócić a nie chcę też żeby ktoś mnie wykorzystał.
Dziękuje Gosia.

gosia299
19-04-2020 20:15

Dziękuje za wiadomość i pomoc.

boj fra oszlo
17-04-2020 22:44

agnieszko !...niestety złe wieści,bo nie ustaliłaś pracy za tzw. ,,dzieło,, jak przyjechał fawchowiec
...chłop policzył prawidłowo...kwestia dyskusyjna 2 godzinnych zakupów...spróbuj wynegocjowac 1 godzinę tylko....
...tak moja rada,,,ale jak wystawi fakture..to musisz ja zapłacić a potem ewentualnie reklamować ją dalej...

patryk kowal
17-04-2020 19:33

Po co godzisz się na godziny? Trzeba było na początku powiedzieć, że chcesz wiedzieć ile będzie całość kosztoawać i albo się zgadzasz albo nie.

Zobacz więcej komentarzy

Facebook Messenger YouTube Instagram