koss

koss (koss), Gdansk
 • Miejscowość
  w Polsce
  Gdansk
 • Miejscowość
  w Norwegii
  -
 • Znajomi 0
 • Odsłony profilu 508
 • Posty 4
0
koss (Gdansk) - dodał(a) nowy wątek
23-09-2016 13:49

e-Boks

Witam! Czy ktoś może mi wytłumaczyć o e-Boks?

koss (Gdansk) - dodał(a) post do tematu
16-09-2016 00:16

proszę o radę

WITAM ☺ PROSZĘ POMÓŻCIE!!!Z jakiej agencji bezpiecznie ?Na co uważać ?Do jakiego kraju w Skandynawi najlepiej ? MÓJ FACET CHCIAŁBY WYJECHAĆ DO PRACY JAKO ZBROJARZ pracuje Polsce od 17 lat w tym zawodzie.Z Góry Dziękuję za pomoc !

koss
16-09-2016 00:15

to gdzie jej szukać jak wszędzie tylko agencji?

ALEXANDER HAZARD
10-09-2016 08:01

Wszystkie te tzw. agencje żerują na pracownikach. To są zdziercy. Pracownicy agencji muszą w pierwszej kolejności zaspokoić swoich szefów. O ich interesy i finanse muszą dbać(!)
W większości tych agencji w Norwegii pracują panie z PL, i to one włażą w d...ę swoim szefom, są często \"zepsute\" przez pracowników których zatrudniają. Lubią przyjmować prezenciki(!), czekoladki, kwiatki, różne takie tam..... Jest takie powiedzenie o Adecco: \" addeczko kocha ptasie mleczko\". Ale jest takie jedno ale. Jeżeli ktoś nie ma pracy, ma problemy językowe to właśnie dla tego kogoś są agencje. Dadzą zlecenie, zakwaterowanie, ubranie. Taki ktoś powinien szukać pracy w Norweskich firmach i po jakimś czasie opuścić \"szambo\" jakim są agencje(!) I jeżeli chcesz zacząć pracę w Norwegii to zaczynaj NA WIOSNĘ, kiedy jest najwięcej pracy

Zobacz więcej komentarzy
koss (Gdansk) - dodał(a) post do tematu
16-09-2016 00:06

Problem z pracodawcą

Witam!
Pracuję w dużej firmie w Bergen. Mamy spory problem z pracodawcą, który od momentu założenia związków zawodowych w firmie nie daje Nam żyć. Nadmienię, że większość załogi jest polska, są też Litwini i Łotysze. Niestety tylko Polacy są w związkach i dostają za to baty. Litewski lider jest chamski i mobuje. Związki nie reagują, praktycznie nie działają Zastanawiamy się nad opisaniem sprawy w gazecie i wysłaniem skargi do Arbeidstilsynet . Szukamy kontaktu z norweskim dziennikarzem, może ktoś z Was ma jakieś info, lub kontakt do gazety. Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc w tej sprawie.
Marek

artur.k
16-01-2017 17:10

Nie każdy lubi związki, ale pracując za granicą mogą się przydać. Sam również korzystam, z Solidaritet - są dosyć tani bo 100kr/msc więc jakoś przeżyje jak tyle zainwestuje w swoje bezpieczeństwo i większą pewność, że mnie nikt nie wyciula.

adam sørby
06-01-2017 19:46

probujesz mocno..i sobie badz w tym jak ci tak pasuje. aby sie sprawdzilo i zebys chusteczek nie szukal

Zobacz więcej komentarzy
koss (Gdansk) - dodał(a) nowy wątek
15-08-2016 15:26

Norweski kodeks pracy w języku polskim

Witam! Szukam pełnego Norweskiego kodeksu pracy w języku polskim. Może ktoś pomoże. Dzieńkuje

Polecane profile

Facebook Messenger YouTube Instagram