Joanna Ka, (38 l.)

 • Miejscowość
  w Polsce
  Wrocław
 • Miejscowość
  w Norwegii
  Osoyro/Bergen
 • Znajomi 0
 • Odsłony profilu 5354
 • Posty 13

Zdjęcia (4)

0
Joanna Ka (Osoyro/Bergen, Wrocław) - dodał(a) nowy wątek
19-11-2015 11:40

skattekort

Witam! Przepracowałam w październiku jeden dzień, wcześniej nigdzie nie pracowałam. Żeby wypłacili mi za tą pracę pieniądze potrzebują mojej skattekort. Jak mogę ją dostać? Czy mogę złożyć wniosek o nią na Altinn?? Czy muszę osobiście się wstawić w skatt? Bardzo proszę o odpowiedź, sprawa pilna.

defenderr
19-11-2015 15:43

Remigrant napisał:
Joanna1986 napisał:
Witam! Przepracowałam w październiku jeden dzień, wcześniej nigdzie nie pracowałam. Żeby wypłacili mi za tą pracę pieniądze potrzebują mojej skattekort. Jak mogę ją dostać? Czy mogę złożyć wniosek o nią na Altinn?? Czy muszę osobiście się wstawić w skatt? Bardzo proszę o odpowiedź, sprawa pilna.Nie tyle chodzi o samą kartę podatkową co o statystyczny numer rozliczeniowy który jest tobie przypisany.
Jeżeli posiadasz norweski numer personalny i jesteś zarejestrowana na stronie >altin< to wystarczy przekazać tą informację pracodawcy, a on sam sobie "ściągnie" dane dotyczące tego numeru.
Każdy legalnie działający pracodawca, ma dostęp do danych związanych z "kartą podatkową" danego pracownika.
Natomiast jak nie masz norweskiego numeru personalnego -D- lub -F- to nie jesteś w systemie i takiej "karty" nie posiadasz.


nie mundruj sie gabriel zlodziej i damski bokser

Tomek Fajny
19-11-2015 12:26

Jesli nie ubiegalas sie o Skattekort wczesniej to najszybciej bedzie jak sie udasz osobiscie do Skattetaten i poprosisz o ta karte. A jesli rowniez nie masz jeszcze numeru personalnego to musisz to osobiscie zalatwic w Skattetaten bo musza Ci sprawdzic paszport. A jak juz masz numer personalny tylko nie masz skattekort to mozesz zamowic listownie.. Formularz jest na dole strony. www.skatteetaten.no/no/Skjemaer/Skjema-for-a-bestille-skattekort/


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok