Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,15%, 100 000kr. over 5 år, kost 37 120kr., Totalt 137 120kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Norwegia jak z obrazka. TOP 5 miejsc, które kochają fotografowie Turystyka
Hanna Jelec 12 sierpnia 2018
08:00

Norwegia jak z obrazka. TOP 5 miejsc, które kochają fotografowie

Skomentuj
Zielone wody i górujące nad nimi szczyty to idylliczny obrazek i wymarzoną scenerię do sesji fotograficznych. fotolia.pl/royalty free
Zielona przyroda, bajeczne fiordy i widoki, które na żywo wyglądają jak wyjęte z instagramowej rzeczywistości. Krajobrazy Norwegii aż proszą się o uwiecznienie aparatem, jednak wakacyjne warunki pogodowe nie zawsze sprzyjają idealnym ujęciom. Dlatego spieszymy z pomocą i przedstawiamy 5 najciekawszych miejscówek dla kochających fotografię ­– sprawdźcie, gdzie i kiedy szanse na niezapomniane zdjęcia są największe.
Tutejsze krajobrazy wyglądają jak podrasowane Photoshopem, a miłośnicy fotografii przyznają – niewiele jest na ziemi miejsc, które tak bardzo kocha obiektyw. W sieci krąży sporo rankingów najciekawszych miejscówek dla fotografów, jednak do nas najbardziej przemawia lista stworzona przez dwudziestokilkuletniego Norwega, Andreasa Orseta. Młody chłopak został zatrudniony przez jedną z firm specjalnie po to, by przez dwanaście miesięcy przemierzał kraj wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu najpiękniejszych, mniej lub bardziej znanych miejsc do sfotografowania. Spróbujcie namierzyć poniższe atrakcje rano, późnym wieczorem lub o tak zwanej „złotej godzinie” – nie pożałujecie!
Reklama

Klif Hornelen

Wielu zgodzi się z pewnością ze stwierdzeniem, że jednym z najpiękniejszych punktów widokowych Norwegii jest klif Hornelen. To najwyższy klif nadmorski w Europie i... jedna z ulubionych miejscówek lokalnych amatorów fotografii. Najlepszy czas na zdjęcia to okres pomiędzy majem a wrześniem. Wycieczka będzie wymagała od nas niezłej kondycji, dlatego warto dobrze się do niej przygotować. Trasa jest dośc wymagająca, ale czego się nie robi dla dobrego zdjęcia!
Klif długo służył marynarce wojennej jako punkt nawigacyjny.
Klif długo służył marynarce wojennej jako punkt nawigacyjny. fotolia.pl/royalty free

Jezioro Lovatnet

W popularnym serwisie społecznościowym Instagram znajdziemy setki tysięcy zdjęć jeziora Lovantet. Zielone wody i górujące nad nimi szczyty tworzą idylliczny obrazek i wymarzoną scenerię do sesji fotograficznych. Sporą część drogi do jeziora w Loen bez problemu pokonamy samochodem, dlatego warto pomyśleć o odpowiedniej porze wycieczki i upolować najlepsze światło. Można też, tak jak Andreas Orset, sfotografować krajobrazy z kajaka.

Skały Kirkeporten

Skały Kirkeporten ze względu na lokalizację nie stanowią najłatwiejszego obiektu do fotografowania – położone są na wysuniętej najdalej na północ osadzie Skarsvag. Mimo to Kirkeporten stało się kultowe wśród fotografów. Wszystko przez niecodzienny kształt masywu: skały przypominają wielką kamienną bramę ­­– idealną do sesji zdjęciowych dla niebojących się niskich temperatur podróżników i... bardzo odważnych nowożeńców. Podobno najpiękniejsze kadry uchwycimy pomiędzy południem a czternastą, kiedy słońce przedziera się przez skalną bramę.

Góra Segla

Góra Segla na wyspie Senja co roku przyciąga tysiące turystów. O zdjęcia nie będzie łatwo z samego rana, bo sporo czasu zajmie samo wchodzenie na szczyt. Jednak widoki zapamiętamy na długo: Segla to wygięty, charakterystyczny masyw i idylliczne krajobrazy wokół góry. Orset podpowiada, że najpiękniejsze zdjęcia zrobimy ze szczytu Hesten znajdującego się tuż obok.
Wejście na szczyt zajmie około 3-4 godziny spokojnym tempem.
Wejście na szczyt zajmie około 3-4 godziny spokojnym tempem. fotolia.pl/royalty free

Jezioro Blåvatnet

Na koniec jedno z najpiękniejszych jezior Norwegii: Blåvatnet w Lyngenfjord (około 2,5 godz. jazdy samochodem od Tromsø). Dzięki pięknemu, niebieskiemu kolorowi wody, miejsce wygląda, jakby nałożono na nie specjalne fotograficzne filtry, a wokół rysują się przepiękne szczyty. Dojście do jeziora zajmie nam około półtorej godziny, jednak nie wymaga nadzywczajnie dobrej kondycji fizycznej. Według Orseta najintensywniejszy kolor wody uchwycimy w godzinach popołudniowych.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas