Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Gdy coś się stanie, dostaniesz sms. Norweskie MSZ zachęca do rejestracji zagranicznych wyjazdów Turystyka
Maja Zych 28 lipca 2018
08:00

Gdy coś się stanie, dostaniesz sms. Norweskie MSZ zachęca do rejestracji zagranicznych wyjazdów

Skomentuj
Zarejestrowanie swojego wyjazdu może być mądrym pomysłem zarówno podczas długich, jak i krótkich podróży. pxhere.com / CC0 Public Domain
W związku z ostatnimi pożarami w Grecji norweskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zachęca wszystkie osoby wybierające się na zagraniczne wakacje do zarejestrowania tego faktu na ich stronie. Dzięki tej opcji podróżni otrzymają natychmiastową informację, jeśli w ich okolicy wydarzy się coś niepokojącego – chodzi tu o katastrofy naturalne, zamachy terrorystyczne lub inne zagrażające turystom zdarzenia.
Powiadomienia będą przychodzić tylko do 30 dni po zakończonej wycieczce, ale można je też wyłączyć w dowolnym momencie.
Reklama

Warto się zarejestrować

Osoby, które wciąż mają przed sobą zagraniczne wyjazdy, powinny pomyśleć o zarejestrowaniu swojej podróży na stronie rządowej – po podaniu informacji kontaktowych i kierunku wakacji Ministerstwo Spraw Zagranicznych będzie mogło na bieżąco informować o wszystkich niepokojących sytuacjach w pobliżu.

– Kiedy w kraju, do którego ktoś pojechał, ma miejsce jakieś niebezpieczne zdarzenie, możemy wysłać informacje do podróżnych smsem lub mailem – mówi Thomas Stangeby z Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Nie tylko podczas dalekich wakacji

Z takiej opcji warto skorzystać, nie tylko wybierając się do państw objętych konfliktami. Obecnie coraz częściej dochodzi do katastrof naturalnych, takich jak wybuchy wulkanu, powodzie czy trzęsienia ziemi. Podczas tego typu sytuacji – tak jak w przypadku ostatnich pożarów niedaleko Aten – osoby zarejestrowane w bazie MSZ otrzymają natychmiastowe informacje dotyczące zdarzenia oraz zalecenia, jak należy się zachować i gdzie szukać pomocy.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas