Sprawdź, czy masz prawo do odpisów pendlera

Zrób test
Turystyka

Besseggen docenione przez National Geographic

Redakcja

08 czerwca 2014 08:32

Udostępnij
na FacebookuMagazyn National Geographic ogłosił listę 20 najlepszych miejsc, które można wybrać na piesze wędrówki. Wśród nich znalazł się również szlak w Besseggen.Przez niektórych turystów, trasa trekkingowa w Besseggen jest uważana za dość niebezpieczną ścieżkę. Jednak w artykule opublikowanym przez National Geographic możemy przeczytać, że „jedynym niebezpieczeństwem podczas wędrówki jest to, że będziemy bardzo często się zatrzymywać żeby zrobić zdjęcia i nacieszyć się niesamowitym widokiem".

Co roku tym szlakiem wędruje około 40 000 turystów. Część drogi nosi nazwę „Jo Stigen". Jest to upamiętnienie słynnego norweskiego trapera i myśliwego Jo Gjende. Ścieżka prowadzi od Gjendevannet aż do najbardziej stromej części szlaku Besseggen.


Ścieżka w Besseggen
foto: wikimedia.org


    - Wielu doświadczonych turystów uważa, że jest to prosta trasa. Jednak niektórzy twierdzą, że pokonanie tego szlaku to granica ich kondycyjnych możliwości. Na pewno dużo zależy od odpowiedniego przygotowania się i treningu przed wędrówką. Myślę, że wszyscy, którzy zdecydują się na wędrówkę szlakiem Besseggen, przywiozą do domu niesamowite wspomnienia - mówi Elvind Eidslott, miłośnik trekkingu i autor książki „Besseggen".

Aby przejść cały szlak potrzeba od 6 do 8 godzin. Tyle zajmuje to ludziom w dobrej kondycji fizycznej. Na ogół osoby wychodzące na szlak zdają sobie sprawę zarówno z trudności wybranej ścieżki, jak i z faktu, że do takiej wędrówki należy się solidnie przygotować. Jednak każdego lata zdarzają się przypadki, kiedy trzeba ewakuować nierozważnych turystów. Szczególnie w okolicach Gjendesheim.

Na liście najlepszych i najciekawszych miejsc do pieszych wędrówek, przygotowanej przez National Geographic, znalazło się również hiszpańskie El Caminito del rey, włoski szlak na wyspie Stromboli czy szlak w górach Catskill w stanie Nowy Jork.
Zapierający dech w piersiach widok
foto: wikimedia.org
źródło: nrk.no
źródło zdjęcia frontowego: 
wikimedia.org


Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram