Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Zasiłki na dzieci w Norwegii
Sprawdź
Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Zasiłki dla bezrobotnych w Norwegii
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
 Dla ludzi o mocnych nerwach: w maju rusza kolejka w Loen, jedna z najbardziej stromych kolejek linowych na świecie Turystyka
Iga Jaruszewska 18 lutego 2017
08:00

Dla ludzi o mocnych nerwach: w maju rusza kolejka w Loen, jedna z najbardziej stromych kolejek linowych na świecie

Skomentuj
Będzie to jedna z najbardziej stromych kolejek linowych screenshot/youtube/Loen Skylift
20 maja w miejscowości Loen zostanie otwarta Loen Skylift – stroma kolejka linowa. Nowa super atrakcja w ciągu zaledwie 5 minut zabierze nas z fiordów na górę Hoven.
20 maja w miejscowości Loen, która oddalona jest o 2,5 godziny drogi od Alesund, zostanie otwarta kolejka linowa Loen Skylift. Będzie można nią wjechać na górę Hoven.

Na szczyt Hoven

Turyści z poziomu fiordu będą mogli wjechać na wysokość 1011 m n.p.m. – właśnie tyle liczy szczyt Hoven. Cała podróż kolejką zajmie zaledwie 5 minut. To zdecydowanie łatwiejszy sposób na dostanie się na górę niż ciężka wspinaczka. Loen Skylift to jedna z najbardziej stromych kolejek linowych na świecie, więc z pewnością nie jest to atrakcja dla ludzi o słabych nerwach.

Ze szczytu Hoven widać się niezwykłe krajobrazy. Do dyspozycji turystów pozostaje także restauracja, w której można zjeść smaczny posiłek. Z dachu lokalu rozciągają się spektakularne platformy widokowe. Goście będą mogli skorzystać także z pobytu w hotelu Alexandra.
Reklama

Aktywny wypoczynek

Loen Skylift stworzy też nowe możliwości aktywnego wypoczynku, np. górskie wędrówki (do dyspozycji pozostaje 70 kilometrów szlaków turystycznych), kolarstwo górskie czy narciarstwo. Kolejka będzie też doskonałym uzupełnieniem istniejących już w pobliżu atrakcji, np. szlaku wspinaczkowego na Hoven – Via Ferrata Loen –  czy doliny Lodalen z niezwykłym jeziorem Lovatnet. Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie internetowej Loen Skylift.
Loen Skylift - from fjord to sky in 5
Reklama
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas