Transport i komunikacja

Z polskiej fabryki na norweskie ulice: do Oslo trafią kolejne ekologiczne autobusy

Monika Pianowska

13 września 2019 12:28

Udostępnij
na Facebooku
3

Solarisy, które trafią do Norwegii, są wyposażone m.in. w klimatyzację i oświetlenie LED. Solaris Bus/materiały prasowe

W ramach umowy z jednym z największych norweskich prewoźników, firmą Unibuss, wkrótce flota autobusowa Oslo powiększy się o 21 nowych ekologicznych pojazdów. Miejskie autobusy dostarczy stolicy kraju fiordów firma Solaris.
Zgodnie z informacjami z komunikatu prasowego z 11 września będzie to 15 modeli Urbino 12 z silnikami o mocy 224 kW i sześć egzemplarzy przegubowych Urbino 18 z jednostkami napędowymi osiągającymi 270 kW – wszystkie wyprodukowane w fabryce w Bolechowie. Ponadto w dostawie od polskiego producenta znajdzie się dokładnie 500. Solaris, który trafi do Norwegii, a przegubowe autobusy zadebiutują na skandynawskich drogach.
Reklama
Polski producent zadbał, by w pojazdach znalazły się: klimatyzacja, energooszczędne oświetlenie LED, izolacja termiczna dostosowana do norweskiej pogody i wygodne siedzenia wyposażone w ładowarki USB do urządzeń mobilnych, jak również system informacji pasażerskiej z głosową zapowiedzią przystanków, system liczenia pasażerów oraz monitoring wizyjny, pisze Solaris w komunikacie prasowym. Na koła autobusów Urbino będzie można założyć zimą łańcuchy do poruszania się po ośnieżonych drogach.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Byk Miks

16-09-2019 10:58

Skoro polski Solaris to i polski Auschwitz

Łukasz Brzeziński

14-09-2019 10:45

Łukasz Brzeziński

14-09-2019 10:43

Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram