Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
W Wielkanoc mieszkańców stolicy i okolic czeka masa przesiadek. Norweskie koleje zapowiadają „niezbędne prace” na torach Transport i komunikacja
Monika Pianowska 22 lutego 2018
12:00

W Wielkanoc mieszkańców stolicy i okolic czeka masa przesiadek. Norweskie koleje zapowiadają „niezbędne prace” na torach

Skomentuj
Po wielkanocnych remontach Bane NOR na kolejne przyjdzie pora latem 2018 roku. wikimedia.org/ fot. Ulflarsen/ CC BY-SA 4.0
Norweskie Koleje Państwowe (Bane NOR) ostrzegają przed utrudnieniami podróżnych, którzy w okresie wielkanocnym będą przemieszczać się pociągami w rejonie Oslo i Akershus. Dotyczy to także połączeń ze stołecznym lotniskiem.
Między ostatnim tygodniem marca a początkiem kwietnia w tunelu Lieråsen zostaną przeprowadzone „niezbędne zabiegi konserwacyjne” oraz ruszą kolejne prace związane z budową linii kolejowej Follobanen.
Reklama
Ich konsekwencje odczują pasażerowie pociągów kursujących z Drammen do Asker, a także podróżujący po Østfoldbanen na trasach Oslo S–Kråkstad oraz Oslo S–Ås. Są to także trasy, po których jeżdżą pociągi Flytoget z lotniska Gardermoen do stołecznego dworca centralnego.

Zmiany w ruchu kolejowym zapowiedziane przez Bane NOR na czas wielkanocny:

  • Tunel Lieråsen (trasa Drammen–Asker) zostanie wyłączony z ruchu kolejowego od 24 marca do 1 kwietnia, czyli Niedzieli Wielkanocnej.
  • Linia kolejowe Østfoldbanen będzie zamknięta między stacjami Oslo–Kråkstad i Oslo S–Ås w dniach 29 marca – 1 kwietnia.
  • Pociągi między Asker i Oslo (za wyjątkiem linii R11) a także Spikkestadbanen (L1) kursują normalnie.

Wsiąść do busa i uzbroić się w cierpliwość

Na okres uniedogodnień norweska kolej uruchomi połączenia zastępcze. Podkreśla jednak, że podróżni powinni pomyśleć o zapasie czasowym na przesiadkę między pociągami lub autobusami. Ponadto muszą mieć oni na uwadze, że transport busem czy autobusem może się okazać o ok. pół godziny do godziny dłuższy niż zwykle koleją, oraz że ich tablica odjazdów i przyjazdów różni się od regularnego rozkładu jazdy pociągów.
Bane NOR zaznacza, że z tytułu wielkanocnych utrudnień pasażerom nie przysługują dodatkowe zniżki i taryfy ulgowe, ponieważ zmiany zostały zapowiedziane z odpowiednim wyprzedzeniem.

Już teraz Norweskie Koleje Państwowe zapowiadają podobne działania na lato 2018.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas