Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Uwaga kierowcy: tędy w Oslo nie przejedziecie w czasie wakacji. Powraca remont tuneli Transport i komunikacja
Monika Pianowska 02 lipca 2018
12:06

Uwaga kierowcy: tędy w Oslo nie przejedziecie w czasie wakacji. Powraca remont tuneli

Skomentuj
Planowo remont dwóch z dziesięciu tuneli w Oslo zakończy się latem przyszłego roku. Na zdjęciu wjazd do tunelu Ekeberg z Bjørvikatunnelen. wikimedia.org/ fot. Peter Fiskerstrand/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported
Tego lata dwa tunele w Oslo, w tym jeden przebiegający przez obszar centrum miasta, będą częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu w związku z remontami, ostrzega Norweski Zarząd Dróg i Autostrad (Statens vegvesen).
Mowa o Ekebergtunnelen i Svartdalstunnelen, spajających w stolicy trasy E18 i E6 i stanowiących część większego Operatunnelen, gdzie od przynajmniej roku prace w obydwu obiektach odbywały się nocą w trosce o płynność ruchu ulicznego. W wakacje jednak kierowcy będą się musieli liczyć z utrudnieniami również za dnia.
Reklama

Powtórka sprzed roku

Odcinek Svartdalstunnelen między Ryen a Lodalen (pas z Ryen w stronę Gamlebyen) zamknięto 30 czerwca wieczorem i w takim stanie pozostanie on planowo do 12 sierpnia. Podobnie rzecz będzie się miała z tunelem Ekeberg: od 6 do 30 lipca nie będzie się nim dało dojechać w kierunku centrum.

Dodatkowo w czasie letnich miesięcy kierowcy mogą napotkać zamknięte niektóre wyjazdy ze wspomnianych tuneli. Zjazd na Sørenga z Ekebergtunnelen (E6) zostanie wyłączony w okresie 6 lipca-12 sierpnia, tak samo na wysokości Lodalen w stronę Carl Berner/Lodalen/Kværnerbyen – od 6 lipca do końca miesiąca.
Oś czasu przedstawiająca tygodnie, w których ruch w tunelach w Oslo ma być utrudniony.
Oś czasu przedstawiająca tygodnie, w których ruch w tunelach w Oslo ma być utrudniony. https://www.vegvesen.no/vegprosjekter/tunneleroslo/tunnelene/ekeberg-og-svartdalstunnelen/screenshot
Osobom przemieszczającym się w wakacje przez Oslo Statens vegvesen zaleca przede wszystkim unikanie tras wiodących przez centrum miasta i nastawienie na wyjazd z domu z pewnym zapasem czasowym. Zarząd przygotował również specjalną mapę z proponowanymi alternatywnymi trasami, którą można pobrać na stronie zarządu, a najświeższe informacje odnośnie tuneli śledzić na ich facebookowym profilu.
Rozpoczęta w ubiegłym roku restauracja dwóch stołecznych tuneli ma dobiec końca latem 2019. Statens vegvesen wśród celów ich remontu wymienia głównie montaż nowej instalacji elektrycznej, zabezpieczeń pożarowych, monitoringu oraz systemu wypompowywania wody. Ponadto położenie nawierzchni asfaltowej i ulepszenie dróg ewakuacyjnych.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas