Zaskakująca oferta Pożyczki z Norwegii Nawet 500 000 NOK Effektiv rente: 14,15%, 100 000kr over 5 år, kost 37 120kr, total kost 137 120kr Poznaj ofertę
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Tyle wniesiesz na pokład w cenie biletu: bagaż podręczny w popularnych liniach lotniczych [PRAKTYCZNE INFORMACJE] Transport i komunikacja
Iga Jaruszewska 10 października 2017
10:00

Tyle wniesiesz na pokład w cenie biletu: bagaż podręczny w popularnych liniach lotniczych [PRAKTYCZNE INFORMACJE]

Skomentuj
Zasady przewozu bagażu podręcznego różnią się w zależności od linii lotniczych. MN/ Fot. Kateryna Lukina
Podczas podróży powietrznej na pokładzie samolotu można mieć ze sobą bagaż podręczny. Jego dopuszczalna waga i wymiary różnią się jednak w zależności od wybranego przewoźnika.
Przedstawiamy najważniejsze zasady przewozu bagażu podręcznego w czterech liniach lotniczych najpopularniejszych wśród osób kursujących między Polską i Norwegią: Norwegian, Wizz Air, Ryanair i SAS.

Norwegian

Na pokład można zabrać bez dodatkowych opłat jedną torbę podręczną oraz jeden niewielki przedmiot osobistego użytku (np. małą torbę lub cienki pokrowiec na laptopa). Dozwolona waga bagażu podręcznego zależy od rodzaju taryfy:

Taryfy LowFare, LowFare+ i Premium
1 bagaż podręczny: maks. 55 x 40 x 23 cm
1 niewielki przedmiot osobistego użytku: maks. 25 x 33 x 20 cm
Maks. waga łączna: 10 kg

Taryfy Flex, PremiumFlex
1 bagaż podręczny: maks. 55 x 40 x 23 cm
1 niewielki przedmiot osobistego użytku: maks. 25 x 33 x 20 cm
Maks. waga łączna: 15 kg
Reklama
Warto pamiętać, że bilety dla niemowląt (poniżej 2. roku życia) nie obejmują bagażu podręcznego, można jednak zabrać na pokład niewielką ilość jedzenia dla dzieci i mleka/mleka modyfikowanego na czas lotu.

Wizz Air

W Wizz Airze po 29 października zmieniają się zasady przewozu bagażu podręcznego. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Do 29 października października pasażerowie mogą bezpłatnie wnosić na pokład mały bagaż podręczny o wymiarach 42 x 32 x 25 cm lub duży bagaż podręczny (56 x 45 x 25 cm), za który należy zapłacić. Oznacza to, że pasażerowie bez pierwszeństwa wejścia na pokład mogą mieć tylko jedną sztukę bagażu podręcznego: bezpłatny mały bagaż podręczny lub płatny duży bagaż podręczny.

Natomiast po 29 października podział bagażu podręcznego na mały i duży zostanie zniesiony. Na pokład pasażerowie będą mogli bezpłatnie zabrać bagaż podręczny o wymiarze 55 x 40 x 23 cm ważący maksymalnie 10 kg.

Ryanair

Na pokład samolotu linii lotniczych Ryanair można wnieść jeden bagaż podręczny do 10 kg, nieprzekraczający wymiarów 55 x 40 x 20 cm. Bagaż musi także zmieścić się w naszym koszu do pomiaru bagażu i powinien z łatwością zmieścić się w schowku nad siedzeniem. Dodatkowo, każdy pasażer może wnieść na pokład jeden mały bagaż, np. torebkę lub torbę na laptopa. Jego maksymalne wymiary to 35 x 20 x 20 cm. Bagaż powinien bez problemu zmieścić się pod siedzeniem pasażera z przodu.

SAS Scandinavian Airlines

Każdy pasażer SAS-u ma możliwość nieodpłatnie wnieść na pokład samolotu jedną sztukę bagażu podręcznego, pod warunkiem, że jego wymiary nie przekraczają 55 x 40 x 23 cm, a waga nie jest większa niż 8 kg. Poza tym, na pokład można wnieść np. małą torbę na laptopa lub niewielką torebkę.


Źródła: esky.pl, ryanair.com, wizzair.com, norwegian.com
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Rekordowa liczba rezygnacji z kart kredytowych w bankach w Norwegii

Rekordowa liczba rezygnacji z kart kredytowych w bankach w Norwegii

Eff.14,15%, 100000kr, 5 år, kost 37120kr, Tot.137120kr Reklama

Bliżej nas