Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Rząd organizuje połączenia dla Polaków za granicą. Rusza akcja #LotDoDomu Transport i komunikacja
Maja Zych 15 marca 2020
11:55

Rząd organizuje połączenia dla Polaków za granicą. Rusza akcja #LotDoDomu

4
Skomentuj
Specjalne połączenia organizowane są ze względu na dodatkowe środki ostrożności, które państwa wprowadzają w związku rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2. wikimedia.org /Azymut (Rafał M. Socha) / CC 3.0
W niedzielę 15 marca polski rząd przy współpracy z liniami lotniczymi LOT dla obywateli RP przebywających za granicą uruchomił specjalną ofertę dodatkowych lotów czarterowych w różne regiony świata, które zabiorą ich do domu. Cena takiego połączenia będzie stała dla wszystkich podróżnych – pozostałe koszty zostaną dopłacone przez polskie państwo.
Do skorzystania ze specjalnych lotów będą uprawnieni obywatele Polski oraz cudzoziemcy, którzy na stałe związani są z Polską.
Reklama

Specjalne połączenia dla Polaków 

Oferta kierowana jest przede wszystkim do Polaków, którzy przez znaczną odległość nie są w stanie przekroczyć granic Polski transportem kołowym. W ramach operacji zaplanowane są na początek dodatkowe serie rejsów z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Cypru, Malty oraz Stanów Zjednoczonych. 

Na razie wśród lokalizacji, z których wyruszą specjalne samoloty, nie ma Norwegii – rząd wraz z przewoźnikiem zapewniają jednak, że osoby znajdujące się w miejscach, do których LOT nie organizuje przelotów, będą mogły zgłaszać zapotrzebowanie na stworzenie takiego połączenia.  

Zapotrzebowanie będzie można zgłosić na stronie LOTDoDomu.com.

Za powrót do Polski specjalnymi lotami organizowanym przez LOT podróżujący zapłacą zryczałtowaną stawkę. Jej wysokość będzie zależała od kierunku, z którego realizowany będzie przelot: 400 – 800 PLN w granicach Europy i 1600 – 2400 PLN za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaci polski rząd.

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
tomast
tomast 24-03-2020 17:23

Najwięksi sceptycy zapewne nigdy nie opuścili kraju, dlatego mają najwięcej do powiedzenia. Wielu turystów epidemia zaskoczyła za granicą i akcja lot do domu ma m.in pomóc im w powrocie do kraju.

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
melaniaa
melaniaa 24-03-2020 11:11

Inicjatywa Lotu popierana przez rząd, #LotDoDomu to fajnie i odpowiedzialnie zorganizowany program, który już wielu polaków sprowadził do Polski, przy pełnej kontroli i część krajów powinna się na tym wzorować, by sprawnie w obecnej sytuacji każdy kraj sprowadzał swoich obywateli do siebie.

-4
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
jacek lytaw
jacek lytaw 19-03-2020 13:57

Gosciu mozg to wielkosci pudelka do zapalek masz brak slow

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
CoTyNiePowiesz
CoTyNiePowiesz 16-03-2020 11:22

PolAker myślę że za dużo czasu spędzasz na tym forum. To już podchodzi pod uzależnienie, poczytaj może jakies książki w zastępstwie, albo możesz zacząć pisać pamiętnik, to ci nie zaszkodzi...

11
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
6 rzeczy, które musisz wiedzieć o Gjeldsregisteret

6 rzeczy, które musisz wiedzieć o Gjeldsregisteret

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas