Transport i komunikacja

Ryanair przedłuża wakacje: nadal można zmieniać rezerwacje za darmo

Monika Pianowska

21 lipca 2020 11:00

Udostępnij
na Facebooku

Ulga ze strony Ryanaira dotyczy jednak samych opłat administracyjnych, a nie cen lotów. MN

Pasażerowie korzystający z usług linii lotniczych Ryanair wciąż będą mogli bez dodatkowych opłat zmieniać swoje rezerwacje, poinformował irlandzki przewoźnik w komunikacie prasowym z 17 lipca. Bezpłatne modyfikacje dotyczą lotów od 17 lipca do końca września.
Koszty za zmianę rezerwacji Ryanair zniósł już na początku czerwca, wówczas jednak z uwzględnieniem lotów jedynie na lipiec i sierpień. Teraz do puli dołączyły również wrześniowe rezerwacje. Jak tłumaczy budżetowy przewoźnik, ma to zapewnić elastyczność podróżnym i zagwarantować im, że w tegorocznym – wyjątkowym, bo przesuniętym – okresie urlopowym, nie poniosą konsekwencji finansowych za zmiany planów.
Ulga ze strony Ryanaira dotyczy jednak samych opłat administracyjnych, a nie cen lotów. Pasażerowie muszą zatem liczyć się z tym, że po zmianie rezerwacji będą musieli ewentualnie dopłacić do nowego biletu, jeśli okaże się droższy niż wcześniej wykupiony kurs. Nie działa to niestety w drugą stronę – za zmianę rezerwacji na tańszy lot klienci nie otrzymają wyrównania różnicy w cenach.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram