Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Prawie 15 000 koron mniej za bilety: pendlerów z Hordaland może czekać „dobra zmiana” Transport i komunikacja
Maja Zych 30 stycznia 2019
13:44

Prawie 15 000 koron mniej za bilety: pendlerów z Hordaland może czekać „dobra zmiana”

1
Skomentuj
Tańsze połączenia mają zachęcić pracowników do korzystania z komunikacji zbiorowej. Alasdair McLellan [Public domain], from Wikimedia Commons
W przyszłym miesiącu odbędą się negocjacje w sprawie propozycji, która może bardzo ucieszyć pasażerów regularnie podróżujących pociągami na odcinku między Bergen a Voss. Gubernator okręgu Hordaland chce wprowadzenia zmian, dzięki którym osoby dojeżdżające do pracy na tej trasie nie musiałyby kupować dodatkowego biletu na kolejkę – połączenie miałoby wliczać się do podstawowego miesięcznego na autobusy na miejskiej karcie Skysskortet. Jeśli pomysł zyska poparcie pozostałych polityków, dla pasażerów oznaczałoby to aż 1230 koron oszczędności każdego miesiąca.
Reklama
Głównym celem zmiany ma być zwiększenie popularności komunikacji zbiorowej oraz zachęcenie pracowników do zrezygnowania z dojazdów samochodem.

Skysskortet – karta miejska umożliwiająca podróżowanie autobusami, łodziami i kolejką miejską w Hordaland.

Może być dużo taniej

Obecnie koszt biletu miesięcznego na kolejkę miejską bybane oraz autobusy wynosi 1950 koron miesięcznie, natomiast wraz z dodatkowym biletem na pociąg między Bergen a Voss pasażerowie od 1 lutego płacić będą łącznie 3180 koron. Jeśli propozycja gubernatora zostanie przyjęta, podróżni korzystający z tego połączenia będą płacić aż 1230 koron mniej miesięcznie – w ciągu roku daje to niemal 15 000 koron oszczędności.

Na zmianie zyskałyby jednak wyłącznie osoby, które podróżować będą regularnie – przy zakupie pojedynczych biletów obowiązywałyby dotychczasowe zasady.

Taniej już w przyszłym roku?

6 lutego pomysł zostanie omówiony przez komisję środowiska i transportu (miljø- og samferdselsutvalget), a następnie przez komisję okręgową (fylkesutvalg). Jeśli politycy przyjmą projekt, nowe warunki przejazdów wejdą w życie już z początkiem 2020 roku. Dla okręgu oznaczać będzie to dodatkowy koszt wynoszący około 2 milionów koron rocznie.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Greg OPEKA
Greg OPEKA 30-01-2019 19:43

Niezła propozycja...

2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Wakacje kredytowe i refinansiering w Norwegii [Video]

Wakacje kredytowe i refinansiering w Norwegii [Video]

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas