Sprawdź ratę
pożyczki w Norwegii

Sprawdź

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr

Transport i komunikacja

Podrożeją bilety miejskie: stołeczny przewoźnik zmienia stawki

Monika Pianowska

07 stycznia 2020 13:00

Udostępnij
na Facebooku

Podwyżki firma tłumaczy potrzebą pokrycia kosztów transportu publicznego w związku z ogólnym wzrostem cen za usługi w gminie. MN

Ruter, przewoźnik odpowiedzialny za transport publiczny w Oslo i nowo powstałym okręgu Viken, podniesie ceny wszystkich rodzajów biletów komunikacji miejskiej. Nowe stawki zaczną obowiązywać 26 stycznia. Spółka informowała o zmianach w komunikacie prasowym pod koniec grudnia ubiegłego roku.
Przejazdy stołecznymi autobusami, tramwajami czy metrem wzrosną średnio o 3 proc. Przykładowo za pojedynczy bilet normalny na pierwszą strefę trzeba będzie zapłacić 37 koron, a za ulgowy 19. W porównaniu z obecnie obowiązującymi to różnica jednej korony.Jeśli natomiast te same bilety pasażer zechce nabyć u kierowcy, stawki wyniosą odpowiednio 57 i 29 koron.

Wszystko zależy od Viken

Podwyżki firma tłumaczy potrzebą pokrycia kosztów transportu publicznego w związku z ogólnym wzrostem cen za usługi w gminie.

Viken – okręg utworzony 1 stycznia 2020 r. w wyniku połączenia trzech innych: Akershus, Buskerud i Østfold, jak również kilku gmin: Svelvik w Vestfold oraz Jevnaker i Lunner w Oppland.

Władze Oslo zapowiadają jednak, że decyzję być może będzie się dało jeszcze cofnąć lub wkrótce prowadzić obniżki cen. Warunkiem jest porozumienie w tej kwestii z nowym okręgiem i przekazanie informacji spółce Ruter.
Cennik biletów miejskich w Oslo po podwyżce w 2020.
Cennik biletów miejskich w Oslo po podwyżce w 2020. https://ruter.no/presserom/screenshot
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram