Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Podróż na Wielkanoc do Polski: wciąż jest szansa na tanie bilety Transport i komunikacja
Maja Zych 25 marca 2019
14:20

Podróż na Wielkanoc do Polski: wciąż jest szansa na tanie bilety

Skomentuj
Polacy w Norwegii zdecydowanie najchętniej korzystają z połączeń lotniczych. Edward Russell [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]
Już tylko niecały miesiąc został do Wielkanocy, która w tym roku przypada dość późno, bo 21 kwietnia. Dla wielu Polaków jest to świetna okazja, żeby zaplanować wyjazd do ojczyzny i spędzić trochę czasu z bliskimi. Warto jednak nie zwlekać z planowaniem podróży i już teraz przejrzeć dostępne opcje transportu – wciąż jeszcze jest bowiem szansa na znalezienie wolnych biletów w atrakcyjnych cenach.
W artykule przedstawiamy, jakie możliwości podróży na święta mają Polacy mieszkający w Norwegii oraz jak wahają się ceny tuż przez Wielkanocą u najważniejszych przewoźników.
Reklama

Najszybciej, ale nie zawsze najtaniej

Najwięcej możliwości oferują na pewno linie lotnicze, które realizują połączenia między Polską a Norwegią od południa aż po samą północ. Jest to też zdecydowanie najszybsza opcja – niestety nie zawsze najtańsza. Warto dlatego spojrzeć na ofertę linii budżetowych, które wciąż mają w sprzedaży bilety z najniższej półki cenowej.

Wyjątkowo atrakcyjne ceny tuż przed Wielkanocą oferuje m.in. linia lotnicza WizzAir z centralnego norweskiego lotniska do Gdańska – za podróż w sobotę lub w niedzielę trzeba zapłacić zaledwie 159 lub 99 koron. Ostatnie bilety za niecałe 300 koron zostały też m.in. na lot z lotniska Torp Sandefjord do Poznania.

Niestety znacznie drożej będzie dla osób, które chcą spędzić w Polsce dłuższy urlop i wyjechać jeszcze w ciągu tygodnia – wówczas u większości przewoźników ceny sięgają nawet 1299 koron za osobę. W ten sposób linie lotnicze wykorzystują fakt, że w Norwegii wolne zaczyna się już w Wielki Czwartek i wiele osób już wtedy decyduje się na powrót do domu.
20 i 21 kwietnia z Oslo do Gdańska można polecieć już za 99 koron.
20 i 21 kwietnia z Oslo do Gdańska można polecieć już za 99 koron. wizzair.com
Ostatnie promocyjne bilety zostały na lot z lotniska Torp do Poznania.
Ostatnie promocyjne bilety zostały na lot z lotniska Torp do Poznania. ryanair.com
wizzair.com

Jak samochodem, to nigdy samemu

Alternatywą dla popularnych połączeń samolotowych może być transport samochodem. Jeśli podróżuje się samemu, warto pomyśleć o skorzystaniu z opcji wspólnej podróży. Zabierając dodatkowych pasażerów można zaoszczędzić na paliwie oraz umilić sobie dość długą trasę. W tym celu najlepiej skorzystać z naszej wyszukiwarki – można tam dodać swoją ofertę oraz przejrzeć dostępne już opcje od innych kierowców. Co najważniejsze, ceny zaczynają się już od… 0 złotych.
Przykładowe oferty z naszej wyszukiwarki.
Przykładowe oferty z naszej wyszukiwarki.

Promem długo, lecz komfortowo

Połączenia promowe to dobra opcja dla osób, które nie chcą pokonywać całej trasy do Polski samochodem lub mają ze sobą więcej bagaży czy zwierzęta, które źle znoszą latanie samolotem. Niestety żaden przewoźnik nie oferuje rejsów bezpośrednio z Norwegii, dlatego najpierw koniecznie trzeba dostać się do sąsiedniej Danii lub Szwecji.

Najpopularniejsze są na pewno połączenia przez Szwecję –  firma Stena Line między Karlskroną a Gdynią realizuje połączenia w dni powszednie aż trzy razy dziennie, a koszt za jedną osobę i samochód osobowy waha się od około 900 do 1300 zł. Podróż samym promem trwa dość długo, bo około 11 godzin – w tym czasie można jednak skorzystać z atrakcji, które przygotował dla pasażerów przewoźnik, dlatego komfort podczas rejsu będzie z pewnością dużo większy niż w przypadku innych środków transportu.
Przykładowe ceny za 1 osobę i samochód osobowy.
Przykładowe ceny za 1 osobę i samochód osobowy. stenaline.pl

Może autokar?

Kolejną opcją podróży Polski są także dość bogate połączenia autokarowe, które jednak nie cieszą się aż taką popularnością jak loty samolotem czy jazda własnym autem. Powrócić autokarem można jednak w dość stałej cenie, która zgodnie z wyszukiwarkami internetowymi oscyluje wokół 100 euro za osobę.

Autokary jeżdżą najczęściej na trasie Oslo-Moss-Sarpsborg, skąd ruszają do większości miast w Polsce, między innymi: Warszawy, Gdańska, Bydgoszczy, Wrocławia, Krakowa.
Z Oslo do Szczecina można dojechać autokarem już za 100 euro.
Z Oslo do Szczecina można dojechać autokarem już za 100 euro. sindbad.pl
Czy wybierasz się na Wielkanoc do Polski?
Tak
Nie
Głosuj
Wszystkie ceny i dostępność są aktualne na 25 marca 2019 roku.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Ile muszę zarabiać, aby dostać kredyt w Norwegii?

Ile muszę zarabiać, aby dostać kredyt w Norwegii?

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas