Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Paraliż pociągów w Bergen. Wszystkie połączenia wstrzymane po wykolejeniu Transport i komunikacja
Maja Zych 07 listopada 2019
08:50

Paraliż pociągów w Bergen. Wszystkie połączenia wstrzymane po wykolejeniu

Skomentuj
Do odwołania wstrzymane są wszystkie połączenia między Bergen a Arna. Odd Roar Aalborg [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]
W czwartek 7 listopada około godziny 2:30 w nocy doszło do wykolejenia pociągu towarowego przed tunelem Ulrikstunnel między Bergen a Arna. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń, jednak spowodowało to bardzo duże problemy w transporcie kolejowym w Hordaland – wszystkie połączenia osobowe i towarowe na tej trasie zostały wstrzymane do odwołania.
O zdarzeniu na swoim Twitterze poinformowała też policja z rejonu Vest.

Stacja kolejowa #Bergen (2:43): Zgłoszono, że pociąg towarowy wykoleił się w okolicy stacji. Dwa kontenery przewróciły się z pociągu towarowego. Brak rannych. Inne pociągi nie mogą przejechać zanim sprzątanie nie zostanie zakończone. Komisja ds. Wypadków jest w drodze na miejsce.

Na razie nie wiadomo, ile dokładnie potrwają utrudnienia dla pasażerów – około godziny 9 na miejscu powinna zjawić się Komisja ds. Wypadków (Havarikommisjon), która zadecyduje o dalszych krokach. Przedstawiciele państwowego przewoźnika Vy przewidują, że dzisiaj może nie udać się przywrócić ruchu pociągów towarowych, jednak liczą, że w ciągu dnia uda się uruchomić połączenia osobowe. Na razie trwają prace nad zapewnieniem autobusowej komunikacji zastępczej, która zapewni pasażerom transport na zablokowanym odcinku.

Poniżej: Tak wygląda miejsce wykolejenia pociągu towarowego.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas