Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,15%, 100 000kr. over 5 år, kost 37 120kr., Totalt 137 120kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Nowa linia kolejki miejskiej w Oslo – będą zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej Transport i komunikacja
klaudia@mojanorwegia.pl 10 marca 2016
11:56

Nowa linia kolejki miejskiej w Oslo – będą zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej

Skomentuj
T-banen w Oslo wikimedia.org - Maxxii - public domain
3 kwietnia miejski przewoźnik Ruter otworzy w Oslo nową linię kolejki miejskiej – Lørenbanen, ale zamknie linię 6. Pasażerów czekają także zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej.
Nowa linia Lørenbanen, którą miejski przewoźnik (Ruter) uruchomi w Oslo 3 kwietnia, spowoduje wiele zmian w komunikacji miejskiej w norweskiej stolicy. Zmienią się godziny przyjazdów kolejek czy stacje końcowe niektórych linii. Zmianie ulegnie również rozkład autobusów skoordynowanych z dotychczasowymi kolejkami.

– Koordynacja odjazdów jest dość skomplikowaną układanką. Już wykorzystaliśmy dostępną przestrzeń do granic możliwości – potrzebujemy nowego tunelu w centrum - mówi Gry Isberg, przedstawiciel Ruter.

Mieszkańcy Oslo powinni przed 4 kwietnia dobrze zapoznać się z nowymi rozkładami jazdy, które przewoźnik udostępni w ciągu najbliższego tygodnia.
Reklama

Co się zmieni?

Większość tras kolejek miejskich i autobusowych pozostanie bez zmian. W najgorszej sytuacji są pasażerowie do Hasle. Do tej pory na ich przystanek co 15 minut dojeżdżały dwie kolejki miejskie. Teraz będzie jeździć tylko jedna. Ruter tłumaczy się brakiem wystarczającej ilości kolejek.

Mieszkańcy Hasle mogą skorzystać z autobusu nr 21 na przystanek Carl Brenners plass – stamtąd nadal będą odjeżdżać dwie kolejki.
Mapa kolejki miejskiej w Oslo
Mapa kolejki miejskiej w Oslo Źródło: ruter.no

Linia 1

Linia 1 do tej pory jeździła z Frognerseteren do Ellingsrudåsen. Teraz jeździ do Bergkrystallen.

Linia 2

Linia 2 wraca na swoją wcześniejszą trasę – przez Furusetbanen z Ellingsrudåsen. Stacją końcową ponownie będzie Østerås. Częstotliwość kolejki pozostanie ta sama – dwa składy co piętnaście minut.

Linia 3

Linia 3 zmienia stację końcową. Zamiast kończyć trasę na Storo, od 3 kwietnia ostatni przystanek będzie na Kolsås.

Ze względu na remonty zamknięto cześć przystanków na linii 3. Ruter otworzy na nowej trasie przystanki: Bogerud, Skullerud i Mortensrud.

Linia 4

Trasa linii 4 się wydłuży. Do tej pory ostatnią stacją było Storo, wydłużona trasa prowadzi przez Sinsen i Groruddalen aż do Vestli.

Mieszkańcy Løren będą mogli korzystać z nowo wybudowanej trasy i przystanku.

Linia 5

Linia 5 do tej pory prowadziła z Vestli do Østerås. Według nowego rozkładu linia 5 będzie objeżdżać Ringen i potem prowadzić do Sognsvann. W praktyce oznacza to, że kolejka będzie dwukrotnie przejeżdżać przez tunel w centrum.

Linia 6

Wraz z nowym rozkładem przestaje istnieć linia 6.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas