Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Nie zapniesz pasów, zapłacisz karę. W Vestlandet wzmożone kontrole pasażerów Transport i komunikacja
Maja Zych 04 września 2018
11:51

Nie zapniesz pasów, zapłacisz karę. W Vestlandet wzmożone kontrole pasażerów

Skomentuj
W Hjellemarka podczas jednego dnia kontroli wypisano aż 30 mandatów za brak zapiętych pasów. MN
Państwowy Zarząd Dróg (Statens vegvesen) rozpoczął kampanię mającą zwiększyć liczbę osób, które zapinają pasy w autobusie. W tym tygodniu prowadzone są między innymi wzmożone kontrole pojazdów w całym Vestlandet – osoby, które mimo nakazu nie korzystają z pasów, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 1 500 koron.
Obowiązek zapinania pasów dotyczy wszystkich autobusów, które wyjeżdżają poza centrum miasta.
Reklama

Częstsze kontrole cały tydzień

W tym tygodniu w całym Vestlandet aż 150 inspektorów Statens vegvesen będzie przeprowadzać kontrole pasażerów korzystających z transportu zbiorowego – wszystkich, którzy nie zapną pasów poza centrum, czeka kara finansowa w wysokości 1 500 koron.

– W tym tygodniu rozszerzyliśmy kontrole. Sprawdzamy też autobusy drugiej klasy, czyli te, w których jest możliwość stania, ale również obowiązkowe pasy. W następnym tygodniu dotrzemy z kampanią informacyjną do pasażerów w rożnych miejscach w okolicy Bergen – mówie Anne Margrethe Bøe z zachodniego oddziału Statens vegvesen.

Oprócz prowadzenia kontroli pracownicy Państwowego Zarządu Dróg chcą też zachęcić kierowców do przypominania pasażerom o obowiązku zapinania pasów.

Mniej osób zapina pasy

Kampania spowodowana jest ostatnimi badaniami, z których wynika, że liczba osób korzystających z pasów w komunikacji miejskiej spadła w ciągu roku z 81 do 74 proc. Stosowanie się do przepisów jest szczególnie niskie w grupie młodych ludzi między 15 a 29 rokiem życia. Część osób może też czuć się bezkarna – z powodu rzadkich kontroli większość z nich może nie zdawać sobie sprawy z konsekwencji ignorowania obowiązku zapięcia pasów.

Inspektorzy Statens vegvesen zapowiadają, że jeśli zauważą taką potrzebę, kontrole w autobusach w Vestlandet mogą potrwać nawet całą jesień.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas