Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Zasiłki dla bezrobotnych w Norwegii
Sprawdź
Zasiłki na dzieci w Norwegii
Sprawdź
Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Najlepsze miasta dla rowerzystów: Kristiansand na szczycie, Oslo poza pierwszą dziesiątką Transport i komunikacja
Maja Zych 07 czerwca 2018
08:00

Najlepsze miasta dla rowerzystów: Kristiansand na szczycie, Oslo poza pierwszą dziesiątką

Skomentuj
Norwegowie bardzo dużą wagę przywiązują do rozwoju infrastruktury rowerowej. MN
Norweski Związek Rowerzystów (Syklistenes Landsforening) ogłosił 4 czerwca zwycięzcę corocznego rankingu na najlepsze miasto rowerowe. Na pierwszym miejscu po raz pierwszy znalazło się Kristiansand, któremu po kilku latach udało się pokonać dotychczasowego lidera – Lillestrøm. Najbezpieczniejszym miastem okrzyknięto jednak Fredrikstad, które otrzymało specjalną nagrodę od Ministra Transportu.
W rankingu jak co roku udział brało trzydzieści największych norweskich miast, które zostały ocenione na podstawie badania przeprowadzonego na rowerzystach oraz przedstawicielach instytucji zajmujących się transportem.
Reklama

Jest nowy lider

W tym roku tytuł najlepszego norweskiego miasta został nadany Kristiansand, które przez mieszkańców zostało ocenione niezwykłe wysoko. Docenili oni w szczególności jakość infrastruktury rowerowej, która umożliwia całoroczną jazdę. Rozbudowa sieci ścieżek w mieście umożliwiła rowerzystom łatwiejsze poruszanie się nie tylko na krótkich, ale też na dłuższych dystansach.

– Mamy umiarkowany klimat, który zachęca do całorocznej jazdy i widzimy, że coraz więcej osób zaopatruje się w elektryczne rowery i korzysta z nich cały rok – mówi Tomas Nesset ze Związku Rowerzystów w Kristiansand.

Najlepsza dziesiątka

Tym razem pierwsze miejsce po kilku latach z rzędu straciło Lillestrøm, które spadło o jedną pozycję. Dobrze wypadło także Stavanger, które zamknęło podium, awansując o dwa oczka. Norweska stolica poprawiła wynik z zeszłego roku, jednak wciąż znajduje się poza pierwszą dziesiątką – na 14 miejscu. Najgorzej w rankingu po raz kolejny wypadło z kolei Ålesund.

Specjalna nagroda została też przyznana przez Ministra Transportu Ketila Solvik-Olsena dla Fredrikstad, które okrzyknięto najbezpieczniejszym miastem w Norwegii. W uzasadnieniu decyzji zwrócono w szczególności uwagę na pracę nad bezpieczeństwem wokół szkół i przedszkoli.

Pierwsza dziesiątka rankingu na najlepsze miasto rowerowe:
1 Kristiansand
2 Lillestrøm
3 Stavanger
4 Kongsberg
5 Trondheim
6 Arendal
7 Asker
8 Sandnes
9 Tønsberg
10 Lillehammer

Reklama
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas