Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czapka św. Mikołaja zamiast biletu: Flytoget powraca z bożonarodzeniową akcją Transport i komunikacja
Maja Zych 17 grudnia 2018
09:51

Czapka św. Mikołaja zamiast biletu: Flytoget powraca z bożonarodzeniową akcją

Skomentuj
W świątecznej akcji mogą wziąć udział wszyscy pasażerowie dojeżdżający pociągiem na lotnisko w Oslo. Martin Rottler [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons
Tak jak co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia firma Flytoget organizuje specjalną akcję charytatywną, na której skorzystają nie tylko potrzebujący, ale też sami pasażerowie. Od 22 do 26 grudnia nie trzeba będzie kupować tradycyjnego biletu, żeby dojechać ekspresową linią na lotnisko Oslo-Gardermoen – wystarczy wpłacić dowolną kwotę na fundację i… założyć czapkę św. Mikołaja.
Specjalna bożonarodzeniowa inicjatywa organizowana jest przy współpracy z organizacją kościelną Kirkens Bymisjon, która już od ponad stu lat zajmuje się pomocą potrzebującym w całym kraju.
Reklama

Wystarczy cegiełka i czapka Mikołaja

Wszyscy pasażerowie, którzy na święta będą wracać do domu samolotem z centralnego lotniska, mogą skorzystać ze specjalnej akcji, dzięki której podróż nie tylko może być tańsza, ale też pozwoli pomóc potrzebującym. Norweski przewoźnik kolejowy Flytoget, który obsługuje połączenia na stołeczne lotnisko Oslo-Gardermoen, jak co roku rezygnuje ze standardowych opłat za przejazdy.

Trzeba spełnić jednak dwa warunki – każdy pasażer musi mieć na sobie czapkę św. Mikołaja oraz wpłacić poprzez aplikację Vipps dowolną kwotę na świąteczną zbiórkę organizowaną przez Stiftelsen Kirkens Bymisjon Oslo (2490, z dopiskiem „Flytoget”).  

Osoby, które nie mają zainstalowanej aplikacji Vipps, wciąż mogą wspomóc świąteczną akcję. Wystarczy wysłać wiadomość SMS o treści „Glede” na numer 2490 – koszt to 80 koron, które pozwolą ufundować potrzebującym dwa obiady.

Wyjątkowa oferta na darmowe przejazdy pociągiem na lotnisko obowiązywać będzie od 22 do 26 grudnia. Pracownicy linii Flytoget zapowiadają, że wymagania co do koloru czapki nie będą restrykcyjne. Mile widziani są nie tylko pasażerowie w czerwonych czapkach Mikołaja, ale też w niebieskich czy zielonych czapkach skrzatów.

Obowiązuje świąteczny rozkład

Warto też pamiętać, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia zmienia się rozkład kursowania pociągów. Aby uniknąć niespodzianek i nie spóźnić się na lot do domu, lepiej sprawdzić aktualny harmonogram kursowania Flytoget na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej.

Zmiany w kursowaniu pociągów:

24 grudnia
– Pociągi odjeżdżają z i na lotnisko z 20-minutową częstotliwością
– Ostatni przyjazd na lotnisko Oslo-Gardermoen jest o godzinie 15:22
– Ostatni odjazd z lotniska Oslo-Gardermoen jest o godzinie 15:50

25 grudnia
– Pierwszy przyjazd na lotnisko Oslo-Gardermoen jest o godzinie 9:02
– Pierwszy odjazd z lotniska Oslo-Gardermoen jest o godzinie 9:30
– Pociągi kursują co godzinę

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas