Transport i komunikacja

Budżetowe linie zamykają wszystkie polskie bazy. Lotów nie będzie do odwołania

Monika Pianowska

25 marca 2020 11:00

Udostępnij
na Facebooku

WizzAir ma bazy w 5 polskich miastach. stock.adobe.com/ fot. dechevm/ tylko do użytku redakcyjnego

Po tym, jak w połowie miesiące linie lotnicze Wizz Air ogłosiły wstrzymanie wszystkich międzynarodowych połączeń z i do Polski, przyszedł czas na zamknięcie baz operacyjnych w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. W komunikacie prasowym z 24 marca przewoźnik poinformował, że planuje otworzyć je ponownie z początkiem maja.

Więcej restrykcji, mniej lotów

Obowiązujące od 15 marca restrykcje zakładają, że obcokrajowcy nie mogą być wpuszczani do Polski, a polscy obywatele przybywający z zagranicy są poddawani kwarantannie. W związku z nimi Wizz Air zawiesił początkowo do 28 marca komercyjne loty pasażerskie. Wyjątki mogły stanowić kursy cargo, bez ładunku, bez podróżnych, a także loty państwowe i te uruchamiane dla ratowania ludzkiego zdrowia i ochrony porządku publicznego.
Reklama
Teraz dodatkowo – również w celu ograniczenia epidemii koronawirusa – budżetowe linie zamykają do 1 maja wszystkie swoje bazy w Polsce, a loty zostają zawieszone do odwołania. Siatka połączeń Wizz Air uwzględnia loty z 9 polskich portów lotniczych.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram