Tłumacz przysięgły języka norweskiego

Tłumaczenie przysięgłe na język norweski To uwierzytelniony przekład dokumentów wykonywany przez tłumacza przysięgłego. Tłumacz przysięgły języka norweskiego to osoba zaufania publicznego, wpisana do rejestru tłumaczy przysięgłych, specjalizująca się w tłumaczeniu dokumentów w danym języku, działająca w oparciu o nadane uprawnienia. Przepisy Ministerstwa Sprawiedliwości określają zasady dotyczące tłumaczeń przysięgłych. Jedną z nich jest określenie, iż strona obliczeniowa to dokładnie 1125 znaków ze spacjami. Poświadczeniem, że danego tłumaczenia dokonał tłumacz przysięgły jest opieczętowane każdej strony dokumentu imienną pieczęcią tłumacza przysięgłego. Pieczęć to imię i nazwisko tłumacza, język, w obrębie którego przysługują mu uprawnienia oraz numer na liście tłumaczy przysięgłych. Tłumacz przysięgły ponosi pełną odpowiedzialność za zgodność przekładu z oryginalnym tekstem.

Tłumaczenia przysięgłe potrzebne są zwykle w celu przedłożenia organom instytucji państwowych, takich jak sądy, urzędy i prokuratury. Bywa, że uwierzytelnione tłumaczenie wymagane jest też przez bank czy firmę ubezpieczeniową. Warto zawsze upewnić się czy wystarczy tłumaczenie standardowe czy musi być ono przysięgłe. Nawet w przypadku tłumaczenia przysięgłego często wystarczy kserokopia bądź skan, niekoniecznie oryginał.

Najczęściej uwierzytelnianymi przez tłumacza przysięgłego dokumentami są:

1 tłumaczenia umów i kontraktów,

2 tłumaczenia sprawozdań finansowych,

3 tłumaczenia świadectw, dyplomów,certyfikatów, uprawnień,

4 tłumaczenia dokumentów ubezpieczeniowych, np. polis, zaświadczeń, opinii,

5 tłumaczenia aktów urodzenia, małżeństwa, zgonu,

6 tłumaczenia umów kupna-sprzedaży samochodu, kart pojazdów, dowodów rejestracyjnych,

7 tłumaczenia wyciągów bankowych,

8 tłumaczenia dokumentów sądowych, np. zaświadczeń o niekaralności, pozwów, wyroków, apelacji,

9 tłumaczenia dokumentów medycznych, np. recept, wyników badań lekarskich, zwolnień lekarskich, wypisów ze szpitala,

10 tłumaczenia dokumentów kościelnych, np. świadectwa chrztu, świadectwa bierzmowania,

11 a także wszelkiego rodzaju: tłumaczenia opinii, zaświadczeń, oświadczeń itp.


Wzory dokumentów do tłumaczenia przysięgłego

  • Tłumaczenie przysięgłe na język norweski
  • Tłumaczenie przysięgłe na język norweski
  • Tłumaczenie przysięgłe na język norweski
  • Tłumaczenie przysięgłe na język norweski

Zapoznaj się z informacjami odnośnie tłumaczeń

Życie i praca w Norwegii wymagają wielokrotnie załatwiania formalności w języku norweskim. Kiedy trzeba złożyć pismo w urzędzie lub odczytać otrzymane z instytucji norweskich dokumenty, niejednokrotnie pojawia się bariera językowa. Odpowiednim rozwiązaniem tego problemu jest przetłumaczenie tych treści przez wykwalifikowanego tłumacza polsko-norweskiego.


Jeśli potrzebujesz tłumaczenia dokumentów z języka norweskiego na polski lub z polskiego na norweski możesz zlecić to nam.


Fachowo tłumaczymy między innymi pisma urzędowe i prawnicze, dokumenty medyczne oraz wszelkiego rodzaju zaświadczenia. Zapewniamy rzetelne tłumaczenie w krótkim czasie.


U nas zrobisz to szybko i bez wychodzenia z domu. Wejdź na stronę www.multinor.no w zakładkę tłumaczenia i wklej lub załącz tekst, który chcesz przetłumaczyć, a zaraz potem otrzymasz od nas bezpłatną wycenę. Przekonasz się jakie to proste i wygodne.

Tłumacz przysięgły norweskiego w Norwegii

Witam Panstwa!

Pracuję jako tłumacz zwykły oraz tłumacz przysięgły języka norweskiego i angielskiego w sumie od ponad 13 lat. Prowadzę własne biuro tłumaczeń w Norwegii.

Oferuję:
- tłumaczenia EKSPRESOWE nawet do 2 dni!
- tłumaczenia przysięgłe na norweski i zwykłe z/na norweski i angielski
- Posiadam norweską pieczęć uznaną przez wszytkie urzędy w Norwegii
- profesjonalne tłumaczenie stron internetowych dla polskich firm w Norwegii z korektą native speakera (proszę o wcześniejszą konsultację co do tematyki)

Gwarantuję szybką odpowiedź, rzetelność, terminowość oraz zachowanie całkowitej poufności Państwa danych oraz zleconego tłumaczenia.

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO KONTAKTU!

Wykonuję tlumaczenia dla osob i firm na terenie całej Norwegii: Oslo, Kristiansand, Drammen, Bergen, Stavanger, Trondheim, Ålesund, Haugesund, Sandefjord, Moss, Bodø, Arendal, Hamar, Larvik, Halden, Lillehammer, Harstad, Molde, Kongsberg, Tromsø, Alta itd.
MojaNorwegia.pl