Pieniądze ze zwrotu podatku
z Norwegii w 2 tygodnie!
Sprawdź
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Świąteczna niespodzianka: Vinmonopolet otwarte w Wielką Sobotę. Pierwszy raz od 95 lat Świąteczne pomysły
Magda Berbeć 11 kwietnia 2017
08:00

Świąteczna niespodzianka: Vinmonopolet otwarte w Wielką Sobotę. Pierwszy raz od 95 lat

Skomentuj
wnętrze Vinmonopolet wikimedia.org - Bjørn Erik Pedersen - Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported
„Wszystkie nasze sklepy będą otwarte w Wielką Sobotę” – pochwaliła się na swojej stronie sieć sklepów Vinmonopolet. To pierwszy taki przypadek w historii.
Sieć sklepów monopolowych Vinmonopolet informuje na swojej stronie internetowej, że tegoroczna Wielkanoc będzie różnić się od poprzednich. W Wielką Sobotę 15 kwietnia mieszkańcy Norwegii będą mogli zakupić w sklepach alkohol. To skutek przyjętej przez rząd w 2014 roku zmiany w prawie alkoholowym.
Reklama

Pierwszy raz od... 95 lat

W komunikacie na oficjalnej stronie sieci Vinmonopolet możemy przeczytać, że tegoroczna zmiana to pierwszy raz w długiej, bo aż 95-letniej historii sklepów, kiedy klienci kupią alkohol w Wielką Sobotę.

Jedynym wyjątkiem jest Vinmonopolet w Hammerfest – centrum handlowe, w którym znajduje się sklep, będzie tego dnia nieczynne.

Kiedy jeszcze kupimy alkohol?

W okresie świątecznym dni oraz godziny otwarcia sklepów różnią się od przeciętnego tygodnia, dlatego przed wyjściem na wysokoprocentowe zakupy, warto upewnić się, czy nie wrócimy do domu z pustymi rękami.

Oto przykładowe godziny otwarcia sklepu sieci Vinmonopolet w nadchodzących dniach:
Vinmonopolet
vinmonopolet.no

Sklepy będą zamknięte zarówno w Wielki Czwartek, jak i Wielki Piątek. W pozostałe dni godziny otwarcia mogą różnić się w zależności od miejscowości lub godzin otwarcia centrum handlowego, w którym znajduje się punkt sprzedaży.
W Vinmonopolet zakupów nie zrobimy w Poniedziałek Wielkanocny.

Dokładne godziny otwarcia wybranych sklepów sieci można sprawdzić na jej stronie internetowej.

Tak chciał... rząd

Skąd ta niespodzianka? O zmianie w przepisach alkoholowych zadecydował norweski rząd już w 2014 roku. Postanowiono wtedy, że Vinmonopolet będą mogły sprzedawać alkohol w niektóre święta. Nie dotyczy to jednak Wigilii Bożego Narodzenia i 1 czy 17 maja.

Zanim przepisy weszły w życie, minęło jednak trochę czasu. Norwegowie mogli się cieszyć alkoholowymi zakupami w Sylwestra po raz pierwszy dopiero w zeszłym roku.

Co piją Norwegowie w Wielkanoc?

Według NRK najbardziej popularnym alkoholem wśród Norwegów jest czerwone wino, a liczba zakupionych butelek tego alkoholu znacząco rośnie w okresie wielkanocnym.

Według danych podanych na stronie, tydzień przed Wielkanocą sprzedaż wina, alkoholi wysokoprocentowych czy piwa rośnie z 1,3 mln litrów tygodniowo do 2,1 mln litrów. Jak widać, Norwegów wcale nie odstraszają wysokie ceny alkoholi.
Źródło: vinmonopolet.no
Cena butelki czerwonego wina waha się od 28,50 koron za małą butelkę do ponad 10 tys. koron za butelkę półlitrową.
źródła: vinmonopolet.no, nrk.no
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas