Raport Twoich kredytów

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr

Pobierz
Sport

Zmarł norweski mistrz olimpijski. Był legendą biathlonu

Natalia Szitenhelm

04 września 2019 10:57

Udostępnij
na Facebooku

Norwegowie są w szoku z powodu przedwczesnej śmierci sportowca./ Na zdjęciu: Hanevold w 2010 roku. wikimedia.org/CC BY-SA 3.0/Peter Porai-Koshits

Nie żyje Halvard Hanevold, sześciokrotny medalista olimpijski i utytułowany biathlonista. Znaleziono go martwego w jego rodzinnym domu. Miał 49 lat.
Reklama
Mistrz olimpijski zmarł 2 września w Asker. Na razie nieznane są przyczyny śmierci.

„Troszczył się o swoich kolegów z drużyny"

Środowisko sportowe, jak i zwykli mieszkańcy Norwegii są w szoku z powodu przedwczesnej śmierci sportowca. – Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o odejściu Halvarda. Będzie nam go bardzo brakowało. Był dobrym i pełnym ciepła człowiekiem, który troszczył się o swoich kolegów z drużyny i zawodników – takimi słowami zmarłego pożegnał prezes Norweskiej Federacji Biathlonu (Norges Skiskytterforbund), Arne Horten. 

Poniżej: post z oficjalnego profilu facebookowego Norweskiej Federeacji Biathlonu informujący o śmierci sportowca

Złoty medalista, legenda biathlonu

Halvard Hanevold to medalista olimpijski. W latach 1994-2010 na igrzyskach zdobył sześć medali, w tym trzy złote. Wywalczył też szesnaście medali, w tym pięć złotych, na mistrzostwach świata w biathlonie. To mistrz olimpijski z 1998 roku w Nagano i z 2003 w Chanty-Mansyjsku, a także brązowy medalista z 2006 roku w Turynie. 

W 2010 roku ogłosił zakończenie kariery. Na sportowej emeryturze był komentatorem i ekspertem biathlonu w publicznej stacji NRK. Miał żonę i dwoje dzieci.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram