DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zaskakujący występ polskich skoczków w Engelbergu

Adam Małysz zajął trzecie miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Stefan Hula uplasował się na siódmej pozycji, Kamil Stoch - na dziewiątej. Wygrał Austriak Andreas Kofler.

Drugi był również Austriak Thomas Morgenstern.

W klasyfikacji PŚ po siedmiu konkursach prowadzi Morgenstern, który w trzech konkursach w Engelbergu zajął dwukrotnie pierwsze i raz drugie miejsce. Ma 125 pkt przewagi nad Koflerem i 254 nad Finem Mattim Hautamaekim, który w niedzielę w drugiej serii zanotował jeszcze większy awans niż Małysz - z 24. pozycji na szóstą. Małysz z dorobkiem 290 pkt jest szósty.

Już niebawem czekają na zawodnikow konkursy o mistrzostwo kraju, w tym 26 grudnia na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Dwa dni później wyjadą do Oberstdorfu na pierwsze zawody tradycyjnego Turnieju Czterech Skoczni.