do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1
Wygrała Bjoergen. Justyna Kowalczyk zdyskwalifikowana

Norweżka Marit Bjoergen z wynikiem 3.08,3 wygrała finał, w drugich w tym sezonie, indywidualnych zawodach biegu sprinterskiego techniką klasyczną Pucharu Świata w fińskim Kuusamo. Justyna Kowalczyk wygrała swój półfinał, ale została zdyskwalifikowana i ostatecznie zajęła 11. miejsce.

Drugie miejsce zajęła Słowenka Petra Majdic wyprzedzając również Norweżkę Astrid Uhrenholdt Jacobsen.

Z pozostałych startujących w piątek Polek najlepiej spisała się Agnieszka Szymańczak (AZS AWF Katowice), która była 77. Ewelina Marcisz (Halicz Ustrzyki Dolne) zajęła 82. miejsce, Paulina Maciuszek (LKS Poroniec Poronin) 88., a Martyna Galewicz (LKS Poroniec Poronin) 95.

Justyna Kowalczyk, która przed rokiem wygrała sprint w Kuusamo została ostatecznie sklasyfikowana na 11. miejscu. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata utrzymała siódmą lokatę.

Już w sobotę dziewczyny będą mogła nadrobić straty. Tego dnia panie będą rywalizowały w wyścigu na 5 km techniką klasyczną.