Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Wisła znów należała do gospodarzy: sukces polskich skoczków w LGP 2018 Sport
Monika Pianowska 22 lipca 2018
19:38

Wisła znów należała do gospodarzy: sukces polskich skoczków w LGP 2018

Skomentuj
Szczęśliwie dla Polaków rozpoczął się letni sezon w skokach 2018. Kamil Stoch w Wiśle zajął pierwsze miejsce. wikimedia.org/ fot. Fanmalysza/ CC BY-SA 4.0
Pierwszy konkurs indywidualny w Letnim Grand Prix 2018 zdominowali Polacy. Triumf w zawodach rozegranych 22 lipca w Wiśle odniósł Kamil Stoch, tuż za nim na podium znalazł się Piotr Żyła, natomiast Dawid Kubacki był czwarty.
Powody do zadowolenia mają również Norwegowie. Ich rodak – Halvor Egner Granerud– wyskakał sobie trzecie miejsce, a wpierwszej dziesiątce zmieścił się zapamiętany ze świetnych występów w zimowym sezonie Robert Johansson.
Reklama

Zapowiedź dobrego sezonu?

Polska kadra skoczków już w otwierającym letni puchar konkursie drużynowym na obiekcie im. Adama Małysza zaostrzyła apetyty kibiców. Podopieczni Stefana Horngachera zdeklasowali rywali, a dzień później potwierdzili zapowiedź dobrej formy. W konkursie indywidualnym po dwa dalekie skoki oddali zarówno Kamil Stoch, jak i Piotr Żyła, co zapewniło im dwa pierwsze stopnie podium. Niewiele zabrakło do pudła Dawidowi Kubackiemu, który zakończył zawody z czwartą lokatą.
Ubiegł go norweski kolega po fachu, Halvor Egner Granerud, a inny skoczek znad fiordów, Johansson, dorobił się ósmej pozycji. Poza wspomnianymi reprezentantami Biało-Czerwonych jeszcze pięciu zawodników punktowało w Wiśle. Najlepiej powiodło się Maciejowi Kotowi i Jabubowi Wolnemu, którzy zajęli kolejno 11. i 12. miejsce.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas