Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
W grudniu Puchar Świata w Lillehammer. Polki mają szansę na zwycięstwo Sport
Joanna Chmara 22 listopada 2016
08:00

W grudniu Puchar Świata w Lillehammer. Polki mają szansę na zwycięstwo

Skomentuj
Skocznia w Lillehammer wikimedia.org/CC-BY-SA-3.0/Spearhead
Początek grudnia w Lillhemmer oznacza sportowe emocje. 2 grudnia rozpoczyna się tam Puchar Świata w skokach i biegach narciarskich, a także kombinacji norweskiej.
Niebawem rusza Puchar Świata w skokach i biegach narciarskich w Lillehammer. W pierwszych dwóch tygodniach grudnia fani sportów zimowych przeżyją wiele sportowych emocji – zarówno na trasach biegowych, jak i na skoczni będzie można zobaczyć najlepszych sportowców świata.

Polki radzą sobie świetnie

Od 2 do 4 grudnia w miasteczku odbędzie się Lillehammer Skifestival. Dla polskich kibiców z największymi emocjami będą wiązały się zawody w biegach narciarskich kobiet, w których udział zapowiedziała Justyna Kowalczyk. Polska mistrzyni wystąpi zarówno w biegu techniką łyżwową, jak i klasyczną. Oprócz inauguracyjnych zawodów w fińskim Kuusamo będzie to do stycznia jedyna okazja, by zobaczyć Kowalczyk rywalizującą w Pucharze Świata. W tym sezonie Polka zamierza bowiem skoncentrować się na Mistrzostwach Świata, więc starannie wybiera starty, by jak najlepiej przygotować się do swojego głównego celu.

Nie zabraknie również emocji związanych ze skokami narciarskimi. Na skoczni Lysgårdsbakken zobaczymy także Polki – Kingę Rajdę i Magdalenę Pałasz, które w minionych sezonach zdobywały już pucharowe punkty.
Reklama

Program zawodów:

Piątek  2 grudnia
9.30 biegi mężczyzn/kobiet, sprint, prolog
11.00 kombinacja norweska, konkurs drużynowy, skoki
12.00 biegi, sprint, finały mężczyzn i kobiet14.10 kombinacja norweska, konkurs drużynowy, biegi
17.00 skoki kobiet

Sobota 3 grudnia
9.00 kombinacja norweska, skoki
10.00 biegi mężczyzn, 10 km techniką dowolną
12.50 biegi kobiet, 5 km techniką dowolną
14.15 kombinacja norweska, biegi, Gundersen15.00 skoki kobiet
17.00 After ski w namiocie dla publiczności

Niedziela 4 grudnia
9.00 kombinacja norweska, skoki
10.15 biegi kobiet, 10 km techniką klasyczną
12.00 biegi mężczyzn, 15 km techniką klasyczną
14.15 kombinacja norweska, biegi, Gundersen

Piątek 9 grudnia
18.00 skoki mężczyzn, kwalifikacje

Sobota 10 grudnia
16.00 skoki mężczyzn
17.00 After ski w namiocie dla publiczności

Niedziela 11 grudnia
15.00 skoki mężczyzn

Ceny biletów: bilety dzienne na Lillehammer Skifestival kosztują 100 koron, a bilety na konkurs skoków mężczyzn 120 koron. Dla dzieci do lat 18. wstęp jest wolny.

Najlepsi skoczkowie w tym sezonie aż dwa razy w Lillehammer

Lillehammer dwukrotnie widnieje w kalendarzu Pucharu Świata w skokach na sezon 2016/2017. Oprócz konkursu, który odbędzie się 14 marca w ramach nowego turnieju Raw Air (i prologu rozegranego dzień wcześniej) skoczkowie zawitają na Lysgårdsbakken także w grudniu. Konkursy w Lillehammer zastąpią zawody w rosyjskim Niżnym Tagiłu, który stracił prawo do organizacji Pucharu Świata ze względu na brak siatek chroniących przed wiatrem oraz opóźnienia w wypłacaniu premii zawodnikom.

W sezonie letnim polscy skoczkowie byli w znakomitej formie: Maciej Kot zwyciężył w klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix, Kamil Stoch zajął trzecie miejsce. Czy zima w ich wykonaniu będzie równie udana? Na pewno wsparcie kibiców doda biało-czerwonym skrzydeł i pomoże im walczyć o pucharowe punkty.

Sportowe emocje od 1994 roku

Sporty zimowe, w szczególności narciarstwo to jedno z pierwszych skojarzeń, jakie wielu osobom przychodzi na myśl, gdy słyszą nazwę „Lillehammer”. To niewielkie miasteczko w regionie Oppland jest znane fanom sportu szczególnie od czasu, gdy w 1994 roku zorganizowało Zimowe Igrzyska Olimpijskie. W ostatnich latach Lillehammer na stałe zagościło w kalendarzach Pucharu Świata w różnych konkurencjach narciarstwa klasycznego.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas