Rozliczenia podatkowe w Norwegii
Zleć to fachowcom już teraz!
Wnioskuj online
zamknij
Sport

Turniej Czterech Skoczni: Kamil Stoch triumfuje po raz trzeci! Granerud wypadł z czołowej trójki

Emil Bogumił

06 stycznia 2021 19:08

Udostępnij
na Facebooku

Kamil Stoch zwyciężył w turnieju po raz trzeci. Fot. Anna Nagel, www.skijumper.pl

Kamil Stoch po raz trzeci odebrał Złotego Orła za triumf w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Polak przypieczętował triumf, zajmując pierwsze miejsce w finałowym konkursie cyklu. W Bischofshofen podium uzupełnili Norweg Marius Lindvik i Niemiec Karl Geiger.
Reklama
Kamil Stoch z ponad 20-punktową przewagą triumfował w konkursie Pucharu Świata w Bischofshofen, który był ostatnim przystankiem w 69. Turnieju Czterech Skoczni. Polak zwyciężył także w Innsbrucku, co pozwoliło mu na zajęcie 1. miejsce w klasyfikacji generalnej prestiżowego cyklu. Kolejne lokaty zajęli Karl Geiger i następny biało-czerwony w stawce, Dawid Kubacki. W czołowej szóstce uplasowali się także Piotr Żyła (5. pozycja) oraz Andrzej Stękała (6. miejsce).
W środowym konkursie Pucharu Świata podium uzupełnili Norweg Marius Lindvik oraz Niemiec Karl Geiger. Siódma lokata przypadła Piotrowi Żyli, a ósma Andrzejowi Stękale. Punktowali także 15. Dawid Kubacki oraz 25. Aleksnader Zniszczoł. Główny norweski rywal Polaków – Halvor Egner Granerud – zakończył środowe zmagania na 12. miejscu.
W pierwszej serii Kamil Stoch oddał najdłuższy i najlepiej oceniony skok, zakończony na 139. metrze. Kolejne lokaty zajmowali Karl Geiger i Marius Lindvik. Tuż za podium plasował się kolejny Polak – Andrzej Stękała. Główny rywal Orła z Zębu – Halvor Egner Granerud – był po pierwszej serii dziewiąty. Awans do finału uzyskali również Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł. Rywalizację po jednej próbie zakończyli Klemens Murańka (32. miejsce) oraz Maciej Kot (48. miejsce).

Droga Kamila Stocha po Złotego Orła

Kamil Stoch rywalizował o triumf w turnieju od samego początku. Pozostał niepokonany od rywalizacji w Pucharze Świata w Innsbrucku, gdzie triumfował. Polak zaprezentował się najlepiej we wtorkowych kwalifikacjach oraz w trakcie środowej serii próbnej poprzedzającej zawody. Główną nagrodę – Złotego Orła – odbierał po raz trzeci.
Skoczkowie nie otrzymają szansy na odpoczynek. Dziewiątego i dziesiątego stycznia będą rywalizować w niemieckim Titisee-Neustadt. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kamil Stoch zajmuje trzecią lokatę. Prowadzi Halvor Egner Granerud.
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram