Adamowi nie zgadza się kasa.

Sprawdź, jak sobie z tym poradził.

Obejrzyj wideo

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr

Sport

Szalony rekord świata: przebiegł Norwegię w 26 dni

Emil Bogumił

27 lipca 2021 17:00

Udostępnij
na Facebooku
2

Na zdjęciu: start biegu na Nordkapp. Fot. materiały prasowe Craft

Norweski maratończyk i ultrabiegacz – Simen Holvik – ustanowił nowy, nietypowy rekord. Przebieg wzdłuż Norwegii w 26 dni. Mężczyzna przygotowywał się do wyzwania dwa lata.
Reklama
Wyjątkowy bieg rozpoczął się pierwszego lipca 2021 roku na Przylądku Północnym (Nordkapp). Obszar jest najdalej wysuniętym punktem Norwegii na północ, z którego możliwe jest połączenie z lądem (za pośrednictwem tunelu podmorskiego). W ciągu dnia Holvik przebiegał od 69 do 127 kilometrów. Ostatnim punktem trasy była latarnia morska w Lindesnes. Najstarszy tego typu obiekt w Norwegii położony jest na półwyspie o tej samej nazwie, który stanowi wysunięty najdalej na południe obszar kraju fiordów. 

Poniżej: 26 lipca o 22:11 Simen Holvik poinformował, że jego bieg trwał 25 dni, 15 godzin i 20 minut.
Na zdjęciu: Simen Holvik udziela wywiadu przed rozpoczęciem biegu.

Na zdjęciu: Simen Holvik udziela wywiadu przed rozpoczęciem biegu. Fot. Scream Media

Niezwykła rola przygotowań

Norweski ultrabiegacz musiał zmagać się przede wszystkim ze zmienną pogodą. Biegał w lipcu, w którym różnice temperatur pomiędzy północną a środkową i południową Norwegią sięgały 20 stopni Celsjusza. Simenowi Holvikowi towarzyszył samochód. Na trasie mógł otrzymać pomoc. Każdy odcinek monitorowany był przez urządzenie GPS, które rejestrowało przebieg wyzwania na mapie. – Zakwaterowanie to kamper i towarzyszący mi samochód. Niezwykle ważną rolę w takim projekcie pełni regeneracja i dobry sen. Na potrzeby biegu użyłem czterech par butów – komentuje na portalu poświęconemu projektowi Simen Holvik.
Trasa pokonana przez Simena Holvika.

Trasa pokonana przez Simena Holvika.

Poprzedni rekord biegu wzdłuż Norwegii należał do Erika Nossuma. Mężczyzna wykonał zadanie w 2010 roku. Potrzebował na to 42 dni. Obecny rekordzista ma 44 lata i mieszka w Stavanger. Pracuje jako konsultant ds. IT w branży naftowej i gazowniczej. Wielokrotnie z sukcesami reprezentował Norwegię na maratonach i ultramaratonach. Przygodę z bieganiem rozpoczął w 2015 roku. Decyzję podjął na wieść o tym, że jego ojciec dostał zawału serca. Jego rekordem jest przebiegnięcie 253,355 kilometra w 24 godziny.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


boj fra oszlo

28-07-2021 07:49

kiaaudi napisał:
Super wyczyn GRATUALCJE. LEWANDOWSKI TEZ BY PRZEBIEGL I MOZE SZYBCIEJ Z TYMI SWOIMI KOLEGAMI Z KLUBU BO SPIESZYLIBY SIE DO GRANIA W REKLAMACH NO I BY SIE TRADYCYJNIE SIE SZYBKO PAKOWAC


...nieuku pospolity, odczep się od Lewego...
...nie zapomnij zabrać termosa i kanapek do roboty...o
...Ps. robolu,obyś dzisiaj czegoś nie spartolił....

jacek lytaw

28-07-2021 00:05

Super wyczyn GRATUALCJE. LEWANDOWSKI TEZ BY PRZEBIEGL I MOZE SZYBCIEJ Z TYMI SWOIMI KOLEGAMI Z KLUBU BO SPIESZYLIBY SIE DO GRANIA W REKLAMACH NO I BY SIE TRADYCYJNIE SIE SZYBKO PAKOWAC

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram