Sport

Świetne skoki Żyły i Kubackiego w Klingenthal. Polacy zwyciężyli w konkursie drużynowym

Emil Bogumił

14 grudnia 2019 18:13

Udostępnij
na Facebooku

Dawid Kubacki i Piotr Żyła byli najsilniejszymi zawodnikami w polskiej ekipie. Emil Bogumił, www.skijumper.pl

Biało-czerwoni odnieśli pewne zwycięstwo w drużynowym konkursie Pucharu Świata w Klingenthal. W polskiej ekipie najlepsze skoki oddawali Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Za podopiecznymi Michala Doleżala uplasowali się Austriacy oraz Japończycy.
Przed dzisiejszym konkursem kibice mogli spodziewać się wszystkiego. Zawody od samego rana stały pod znakiem pytania. Głównym przeciwnikiem mogły być warunki atmosferyczne. Z powodu silnych podmuchów wiatru, w Klingenthal przełożono zawody kobiet, które miały rozpocząć się o 12:00.

Pierwsza seria pod dyktando Polaków

Biało-Czerwoni prowadzili już po pierwszej serii konkursu drużynowego. Fenomenalnym skokiem pochwalił się Piotr Żyła, który lądował na 145. metrze. Od jego próby Polacy nie oddali miejsca lidera sobotnich zmagań. Nie zmieniła się również czołowa trójka - za plecami biało-czerwonych znajdowali się Austriacy oraz Japończycy.

Z dużym problemem zmagali się Norwegowie. W zawodach drużynowych nie wystąpił lider Pucharu Świata Daniel Andre Tande. W piątek został przez przypadek uderzony nartą w kostkę, która doznała obrzęku. Jego miejsce w 4-osobowej ekipie zajął Johann Andre Forfang. W dołku byli również Niemcy, który już po pierwszej serii tracili do liderów ponad 110 punktów.

Odrodzenie polskiej kadry

Druga seria sobotniego konkursu w Klingenthal również przebiegła pod dyktando Polaków. Całe zmagania dały kibicom odpocząć po ostatnich startach Polaków, w których prezentowali się przeciętnie. Podopieczni Michala Doleżala nie oddali zdobytego prowadzenia. Świetną postawę zaprezentowali przede wszystkim Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła. W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej konkursu uplasowali się na 2. i 4. lokacie.

Ciąg dalszy rywalizacji w Niemczech w niedzielę - 15 grudnia. Zawodnicy przystąpią do konkursu indywidualnego o 16:00. W gronie 50 skoczków znajdzie się 6 Polaków.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram