Rozliczenia podatkowe w Norwegii
bez wychodzenia z domu!
Wnioskuj online
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Świetne skoki Polaków. Stoch i Żyła na podium Sport
Maja Zych 24 listopada 2018
20:57

Świetne skoki Polaków. Stoch i Żyła na podium

Skomentuj
Przez trudne warunki atmosferyczne konkurs rozpoczął się z osiemdziesięciominutowym opóźnieniem. Krtkewiki [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons
Sobotni konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich zakończył się dla Polaków dwoma miejscami na podium – na drugiej pozycji uplasował się Kamil Stoch, a tuż za nim Piotr Żyła. Pierwsze miejsce wywalczył Ryoyu Kobayashi, który został nowym liderem klasyfikacji generalnej. Dla Norwegów nie był to udany występ – najlepiej wypadł Robert Johansson, który uplasował się na ósmej pozycji.
Przez niekorzystne warunki pogodowe udało się przeprowadzić tylko jedną serię skoków, która rozpoczęła się z osiemdziesięciominutowym opóźnieniem.

Podium dla Polaków

Po świetnym starcie sezonu w Wiśle w ubiegłym tygodniu przyszedł czas na konkurs indywidualny w fińskim Ruka. Polacy po raz kolejny nie zawiedli kibiców, oddając skoki na miarę podium. Najlepiej poszło Kamilowi Stochowi, który skoczył aż 140,5 metra. Niewiele gorzej poradził sobie Piotr Żyła, który skoczył 136 m, które zapewniły mu trzecie miejsce. Świetnie poradził sobie także Jakub Wolny, który dzięki odległości 132,5 metra oraz bardzo dobrym notom uplasował się na jedenastej pozycji.

Mniej powodów do radości mieli Norwegowie, którzy tego konkursu nie mogą zaliczyć do najbardziej udanych. Najlepszy wynik osiągnął Robert Johansson (132 m) oraz Johan Andre Forfang (131,5 m).

Z powodu bardzo trudnych warunków pogodowych organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu drugiej serii skoków.

Pierwsza piątka po dzisiejszym konkursie:
1. Ryoyu Kobayashi 138.5 m
2.Kamil Stoch 140.5 m
3.Piotr Żyła 136.0 m
4.Domen Prevc 146.0 m
5.Karl Geiger 135.0m

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas