Pieniądze ze zwrotu podatku
z Norwegii w 2 tygodnie!
Sprawdź
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Stoch z drugim miejscem. Norwegowie zamknęli pierwszą dziesiątkę [PŚ Willingen] Sport
Maja Zych 16 lutego 2019
18:26

Stoch z drugim miejscem. Norwegowie zamknęli pierwszą dziesiątkę [PŚ Willingen]

Skomentuj
Polacy po raz kolejny nie zawiedli licznie zgromadzonych kibiców. Bjoern klipp [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons
Konkurs indywidualny Pucharu Świata, który odbył się w sobotę 16 lutego w niemieckim Willingen, zakończył się dla Polaków kolejnym miejscem na podium – na drugim stopniu znalazł się Kamil Stoch. Najwięcej punktów zdobył Niemiec Karl Geiger, który wywalczył pierwszą pozycję. Na ostatnim miejscu podium znalazł się też Japończyk Ryoyu Kobayashi.
Udany występ zaliczyli także Piotr Żyła i Dawid Kubacki, którzy zajęli kolejno czwarte i piąte miejsce.

Kolejne już podium

Wśród Polaków od najlepszej strony zaprezentował się Kamil Stoch, który w obydwu seriach oddał dalekie skoki o długości 144,5 metra, gwarantujące mu drugie miejsce – do pierwszej pozycji, którą zajął Niemiec Karl Geiger, zabrakło mu 4 punktów. Tuż za podium uplasowali się Piotr Żyła, który skoczył kolejno 142 i 141,5 metra oraz Dawid Kubacki ze skokami o długości 144 i 141,5 metra. Zaskoczeniem okazała się słaba forma Jakuba Wolnego, który we wczorajszym konkursie drużynowym wykazał się najlepszymi wynikami wśród wszystkich zawodników.

Wśród Norwegów najlepszy był Johann Andre Forfang, który zamknął pierwszą dziesiątkę.

Wyniki końcowe (punkty):
1. Karl Geiger (311.1)
2. Kamil Stoch (307.1)
3. Ryoyu Kobayashi (304.7)
4. Piotr Żyła (297.9)
5. Dawid Kubacki (297.0)
6. Richard Freitag (291.4)
7. Evgeniy Klimov (289.2)
8. Killian Peier (285.5)
9. Timi Zajc (280.8)
10. Johann Andre Forfang (280.2)

Dobry start Polaków

Weekend skoków zaczął się dla Polaków rewelacyjnie – w piątkowym konkursie drużynowym Pucharu Świata w niemieckim Willingen polscy skoczkowie okazali się bezkonkurencyjni, zajmując mocne pierwsze miejsce. Biało-czerwoni pokazali się z najlepszej strony nie tylko jako drużyna – w nieoficjalnym rankingu indywidualnym wszystkie miejsca zajęte zostały właśnie przez Polaków. Najlepiej oceniony został Jakub Wolny, a tuż za nim Piotr Żyła i Kamil Stoch. Dawid Kubacki zajął dziesiątą pozycję.

Przed nami jeszcze kolejny – ostatni w ten weekend — konkurs indywidualny, który odbędzie się w niedzielę o godzinie 15:15 na skoczni Mühlenkopfschanze.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas