Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Stoch na podium w Wiśle. Żyła z groźnym upadkiem, zwycięstwo Tandego Sport
Emil Bogumił 24 listopada 2019
13:40

Stoch na podium w Wiśle. Żyła z groźnym upadkiem, zwycięstwo Tandego

Skomentuj
Kamil Stoch był w niedzielę najlepszym reprezentantem Polski. Anna Nagel, www.skijumper.pl
Daniel Andre Tande zwyciężył w konkursie inaugurującym sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na trzecim stopniu podium stanął Kamil Stoch. W pierwszej serii groźnie wyglądającego upadku doznał Piotr Żyła.
Niedzielny konkurs rozpoczął się o 11:30. Zawody charakteryzowały się nierównymi warunkami. Skoczkom towarzyszyły silne podmuchy wiatru, które według ekspertów uniemożliwiły sprawiedliwą rywalizację.

Loteria w pierwszej serii – upadek Żyły i silni Norwegowie

Na półmetku rywalizacji miejsce lidera zajmował Niemiec Karl Geiger. Za jego plecami plasowali się Norwegowie: Daniel Andre Tande i zaskoczenie zawodów – Robin Pedersen. Dobre skoki oddali także Jan Hoerl, Daiki Ito i kolejny Norweg Robert Johansson. Z niesprawiedliwymi warunkami nie poradził sobie aktualny mistrz świata Markus Eisenbichler, który po lądowaniu na 73. metrze zajął ostatnią lokatę.
W pierwszej serii Polskę reprezentowało 8 skoczków. Do finału awansowała trójka Kamil Stoch, Dawid Kubacki oraz Maciej Kot. Groźnie wyglądający upadek zaliczył Piotr Żyła. Zeskok opuścił z zakrwawioną twarzą, ale o własnych siłach.

Wielki powrót Tande, Stoch zaatakował podium

Po dwóch skokach najwięcej punktów na koncie zgromadził Norweg Daniel Andre Tande. Reprezentant klubu Kongsberg IF powrócił na podium po 1,5 roku. Wcześniej jego treningi utrudniła kontuzja kolana oraz groźna choroba – syndrom Stevensa-Johnsona.
Awansem z 12. na 3. lokatę może pochwalić się Kamil Stoch. Mieszkaniec Zębu o 0,2 punktu wyprzedził dominatora z zeszłego sezonu – Japończyka Ryoyu Kobayashiego. Na drugim stopniu podium rywalizację zakończył Anze Lanisek ze Słowenii. Do 7. miejsca zdołał doskoczyć Dawid Kubacki. Maciej Kot był 25.
Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w Finlandii. W piątek, 29 listopada, rozpoczną się kwalifikacje na skoczni w Ruce. Konkursy zaplanowano na 30 listopada oraz 1 grudnia.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Od dziś masz szansę dostać kredyt – druga tura wyników rozliczeń podatkowych

Od dziś masz szansę dostać kredyt – druga tura wyników rozliczeń podatkowych

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas